Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

ADSL Modem Anakart Hurdaları

ADSL Modem Anakart Hurdaları hurdaya ayrılmış adsl modemlerin içerisinde bulunan elektronik devre sistemlerinin yani modem anakartlarının hurdalarıdır, hurda modem anakartları AB sınıfı elektronik kart hurdası sınıflandırmasına giren yüksek vasıflı elektronik kartlardır bu sebeple önem verilmesi gereken hurdalar olarak değerlendirilmelidir.

ADSL modemler yaklaşık 20 yıldır ülkemizde kullanılan DSL teknolojisinin ilk nesili olarak hayatımıza girmiştir, daha sonraki dönemde gelişen altyapı ve teknoloji ile ADSL2 ADSL2+ VDSL VDSL2 teknolojileri ADSL in yerini almıştır, genel olarak ADSL teknolojisi 8 mb download hızına kadar ulaşabilmekteydi , gelişen teknoloji ile VDSL2 sistemler 100mb saniye hızına ulaşabilen olağanüstü hızlı internet erişimi sunabilmektedir.

Yaklaşık 5 yıl kadar kullanımda kalan ADSL modemler artık günümüzde sağlanan altyapılara uyumlu değildir ve yeni standartlara uygun modemlerin kullanılması gerekliliği sebebi ile ADSL modemler çalışıyor olsalar dahi hurda haline gelmiştir ve elektronik atık olarak değerlendirilmelidir.

Modem hurdaları genellikle harici çevre birimi yada ağ ürünü türünde cihazlardır ve plastik muhafaza içerisinde orta kalınlıkta bir kitap kadar hacim ve ağırlıkları bulunmaktadır, Bu ağırlığın büyük kısmı gövdeyi oluşturan plastik ve adaptörden oluşmaktadır. Esas elektronik kısım ADSL modem hurda anakartı dır ve yüksek vasıflı elektronik bileşenler ile üretilen ADSL modemler yüksek geri dönüşüm ekonomik değerine sahiptir.

Aslında tüm modem hurdaları benzer fiziki yapıdadır ve geri dönüşüm değerleri yaklaşık olarak benzer seviyelerdedir.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, elinizde bulunan toplu bilgi işlem hurdası , bilgisayar laptop sunucu hurdaları , ram işlemci harddisk hurdası , cep telefonu hurdaları , ADSL Modem Anakart Hurdaları , modem router switch hurdaları, ağ cihazı hurdaları gibi her çeşit elektronik atığın alımını yapıyoruz. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55