Sunucu Hurdalarının Sınıflandırılması

Sunucu Hurdalarının Sınıflandırılması yapılırken çok da karmaşık bir işlem sözkonusu değildir, sunucu hurdaları kullanım ömrünü tamamlamış olan özel bilgisayarlardır ve yüksek sınıf elektronik kart hurdaları içeriyor olduklarından sunucu hurdaları nın ekonomik değerleri oldukça yüksektir.

Sunucu bilgisayarlar sunma görevi üstlenen bilgisayarlardır yani elektronik ortamda bir yazılım hizmeti sunmak ile görevli olan bilgisayarların adı sunucu bilgisayarlarıdır ve bu bilgisayarlar genellikle çok sayıda istemciye veya sunucuya herhangi bir yazılım servisi sağlarlar ve bu servisi sağlayabilmek için yüksek performansa sahip olmaları gerekmektedir.

Server Bilgisayarlar genellikle 7 gün 24 saat faaliyette olan ve yüksek performans ve yüksek yük altında çok uzun süreler bazen yıllar boyunca kapanmadan çalışacak şekilde tasarlarınırlar ve bu sebeple kullanılan bileşenler çok yüksek dayanıklılık, çok yüksek performans ve çok düşük arıza oranı vermek zorundadır. Bu kadar yüksek performansa sahip , dayanıklı ve arızalanmayacak donanımlar yalnızca en yüksek kalitede iletken teknolojileri ile yapılabilmektedir ve bu tip elektronik komponentlerin üretiminde bakır elementine ek olarak nadir metaller de kullanılamaktadır.

Sunucu sistemlerindeki sunucu anakart hurdaları üzerinde bakıra ek olarak eser miktarda altın , gümüş , platin ve paladyum elementleri de bulunur ve bu elementler tonda gram seviyesinde de olsa sunucu hurdaları nın çok yüksek ekonomik değere sahip olmasını sağlamaktadır.

Şirketimiz Tüm Türkiye Avrupa ve Asya kıtasından her çeşit toplu elektronik atıkları alabilecek organizasyona ve tesis yapısına sahiptir. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ile piyasa şartlarına göre en yüksek fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55