Ekran Kartı Hurdaları

ekran-karti-hurdalariEkran Kartı Hurdaları bilgisayarların içerisinde bulunan ve dijital veriyi görüntüye dönüştürme görevini üstlenen ekran kartları nın hurdalarıdır. Ekran kartı hurdaları eklenti kartı hurdaları sınıflandırmasına giren anakart hurdaları dır ve yüksek ekonomik değere sahip elektronik kart hurdaları arasında yer alırlar. Ekonomik değer bakımından eski nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına dahil olan ekran kartı hurdaları önemli bir ekonomik değere sahip oldukları için bilgisayar donanım servisleri ve geleneksel hurda firmaları için önemli bir ek gelir kaynağı olarak kabul edilmelidir.

“Ekran Kartı Hurdaları” arızalı olan veya yetersiz oldukları için kullanılmaz hale gelen ekran kartlarıdır, ekran kartları bilgisayar donanımları içerisinde çok sık arızalanan donanımlar arasında yer alırlar, yüksek performans gerektiren grafik uygulamalarının çalıştırılması esnasında çok yüksek ısılara çıkabilen ekran kartları soğutma sorunları yaşadıklarında arızalanabilirler. Normal çalışma ısıları 50 derece ile 85 derece arasında seyreden ekran kartları 110 130 derece gibi yüksek ısılara çıktıklarında arıza yaşama durumu ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca genel elektriksel arızalar da sıklıkla görülen arızalardır.

Arızalanarak elektronik atık haline gelen ekran kartlarına ek olarak yetersizlikleri ve eski teknolojiye sahip olmaları sebebi ile kullanım dışı kalan ekran kartları da hurda ekran kartları olarak karşımıza gelebilmektedir. Ekran kartları çok hızla gelişen teknoloji ürünleridir , özellikle yüksek grafik uygulamaları kullanıcıları , multimedia kullanıcıları ve oyun severler için yüksek performanslı ekran kartları kesinlikle vazgeçilmez birer gereksinimdir ve ekran kartları gerekliliği dışında güncel olması da çok önemlidir, ekran kartlarındaki gelişim hızı bilgisayar işlemcilerinden bile daha hızlıdır yaklaşık olarak her yıl yeni bir ekran kartı ailesi karşımıza gelirken halihazırda kullanılmakta olan ekran kartları artık eski nesil ekran kartları olurlar ve bir süre sonra yüksek seviye kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelirler. Bu şekilde yetersizlikler yaşayan ekran kartları da hurda ekran kartı haline gelir, çünki ihtiyacı karşılayamayan tüm teknoloji ürünlerinin kullanım ömrü bitmiş kabul edilir.

Ayrıca eski nesil bilgisayarlar hurda bilgisayar haline gelirler ve eski nesil bilgisayarlar içerisindeki tüm donanımlar elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından satınalınarak ayrıştırılır ve elektronik atık geri dönüşümü sistemleri kullanılarak geri kazanım yapılır. “Ekran kartı hurdaları” da eski nesil bilgisayarlar üzerinde çıkan anakart hurdaları gibi sıklıkla rastlanan elektronik atıklardır ve hurda bilgisayarların geri kazanımı esnasında ortaya yüksek miktarda ekran kartı hurdası çıkmaktadır.

Günümüzde tüm ekran kartları PCIX veri yolu kullanan ve çok yüksek grafik kabiliyetleri sağlayan ekran kartlarıdır, oyun kullanıcıları için standartlaşmış olan Directx 11 ve 12 sürüm destekli üst seviye ekran kartları artık GDDR3 ve GDDR5 gibi hafıza sistemleri ve 256 Bit ve daha yüksek iç iletişim veriyolları kullanan çok güçlü grafik işleme üniteleridir. Eski nesil ekran kartları gibi düşük hafıza kapasitesi , 128 bit yada 64 bit veri yolu kullanımı veya AGP gibi eski nesil arabirimler kullanan tüm eski nesil ekran kartları kaçınılmaz olarak çalışıyor olsalar bile Ekran Kartı Hurdaları olarak geri dönüşüme gönderilmektedir.

Ekran Kartı Hurdaları daha çok eski nesil bilgisayarlarda karşımıza gelmektedir çünki pentium 4 öncesi bilgisayarlar üzerinde dahili ekran kartları genellikle bulunmamaktadır, o dönemdeki bilgisayarlar üzerinde her bir ek işlev harici eklenti kartları ile sağlandığı için pentium 3 ve daha önceki bilgisayarlarda ekran kartı hurdaları , ethernet kartı hurdaları , ses kartı hurdaları çok sıklıkla rastlanan eklenti kartı hurdalarıdır, günümüze yaklaştıkça daha yüksek entegrasyonlu anakartlar üretilmektedir, üreticilerin chipset geliştirmeleri ile pentium 4 ve daha sonraki bilgisayarların neredeyse tamamının anakartlarının üzerinde tümleşik olarka ekran kartı , ethernet kartı ve ses kartı bulunmaktadır. Bu tümleşik donanımlar harici bir kart gereksinimi olmadan bu özelliklerin bilgisayarlarda bulunmasını sağlar ve temel işlevler için fazlası ile yeterli bir işlev gören tümleşik donanımlar çoğu kullanıcı için yeterlidir.

Fakat halen üst seviye multimedia grafik yada oyun kullanıcıları harici ekran kartları ve harici ses kartları satınalarak kullanmaktadır çünki anakartlar üzerinde bulunan tümleşik ses ve grafik kartları sınırlı ve giriş seviyesi bir performans sağlayabilen düşük seviye donanımlardır.

Şirketimiz her çeşit Ekran Kartı Hurdaları , anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , sunucu hurdaları , ağ cihazı hurdaları , yazıcı hurdaları , monitör hurdaları , cep telefonu hurdaları, elektronik kart hurdaları gibi her çeşit elektronik atığın alımını yapmaktadır. Elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 5055