Cep Telefonu Anakart Hurdaları

cep-telefonu-ekran-hurdalariCep Telefonu Anakart Hurdaları arızalı olan cep telefonu anakartları ve kullanım dışı kalmış olan cep telefonu anakartlarıdır. Cep Telefonu Anakart Hurdaları çok yüksek değerli elektronik kart hurdaları sınıflandırmasına dahil olan elektronik atıklardır ve yüksek ekonomik değerleri sayesinde cep telefonu teknik servisleri için önemli bir ek gelir imkanı sağlayan değerli katı atıklardır. Bu sebeple cep telefonu tamir servisleri ellerinde bulunan Cep Telefonu Anakart Hurdaları nı geçici olarak depolayarak bölgelerinde faaliyet gösteren bir elektronik atık geri dönüşümü tesisine satarak gelir elde etme yolunu izlemelidirler.

Cep Telefonu Anakart Hurdaları arızalı ve tamir edilmeyen yada tamir edilemeyen cep telefonu anakartlarıdır, cep telefonlarının birçok arızası tamir edilebilirken bazı arızaların tamiri mümkün olmaz yada tamir için gerekli yedek parçaların maliyeti tamir maliyetini çok yüksek seviyelere getirdiği için cep telelefonunun tamirinden vazgeçilir, tamir edilemeyen yada maliyetler gerekçesi ile tamir edilmeyen cep telefonu anakartları hurda cep telefonu anakartı olarak elektronik atık haline gelirler.

Bazı durumlarda halihazırda çalışıyor olsa da yetersizliği sebebi ile kullanım dışı kalan cep telefonları da bulunmaktadır, kullanılmaz haldeki bu cep telefonları da yine elektronik atık haline gelirler , bu telefonlar da yine hurda cep telefonu olarak geri kazanım için girdi olurlar ve anakartları sökülerek geri kazanım yapılır.

“Cep Telefonu Anakart Hurdaları” çok yüksek değerli elektronik kart hurdalarıdır demiştik, bunun sebebi cep telefonu anakartlarının üretiminde kullanılan alaşımlarda gizlidir, cep telefonu anakartları yaklaşık bir kredi kartı büyüklüğündeki alanda neredeyse küçük bir bilgisayar, bir telsiz alıcı verici sistemi ve bir kablosuz erişim sistemi barındırmaktadır. Bu kadar küçük bir elektronik devre kartı üzerinde bu kadar yüksek işlevin sağlanabilmesi için çok yüksek seviyede entegrasyona sahip elektronik kartlardır , cep telefonu anakartı üzerinde bulunan entegre devre ve işlemciler de çok yüksek seviyede üretim teknikleri ve materyalleri gerektiren özel cihazlardır. Bu seviye elektronik başarı sağlanabilmesi için üretilen çip entegre devre yolu ve devre elemanlarının üretiminde kıymetli madenler olan altın gümüş paladyum ve rodyum elementleri de eser miktarda olsa da kullanılmaktadır. Bu kıymetli madenlerin genel hacme oranı da diğer elektronik kartlara göre çok daha yüksek olduğu için cep telefonu anakart hurdaları çok yüksek değerli elektronik atıklardır.

Elektronik atık geri dönüşümünde geri kazanım yapılan elektronik atığın içeriğinde bulunan geri kazanılabilir elementlerin türleri ve miktarları ekonomik değeri belirlemektedir ve üretiminde kullanılan kıymetli madenler sebebi ile cep telefonu anakart hurdaları yüksek geri kazanım ekonomik değerine sahip olmaktadır.

Şirketimiz her çeşit toplu hurda cep telefonu , Cep Telefonu Anakart Hurdaları , cep telefonu pil hurdaları ve cep telefonu ekran hurdaları alımı yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55