Ağ Cihazı Hurdaları Elektronik Hurdaları

ADSL Modem Kartı Hurdası

ADSL Modem Kartı Hurdası kullanılmaz hale gelen ADSL modemlerin içerisindeki elektronik devre sistemlerini taşıyan modem anakartı nın hurdasıdır. Elektronik atık sınıflandırmasına giren ADSL Modem Kartı Hurdası yüksek değerli elektronik kart hurdaları arasında yer almaktadır. Bunun sebebi yüksek frekansta yüksek miktarda veri işleme becerisine sahip modemlerin üretiminde kullanılan elektronik bileşenlerin yüksek vasıflı elektronik komponentler olmasıdır ve geri dönüşümü sayesinde neredeyse yeni nesil anakartlara yakın miktarda nadir metal kıymetli maden ve ağır metaller sağlamasıdır.

ADSL modemler asymetric digital subscriber line terminin yani asimetrik dijital abonelik hattı teknolojisi kullanan modemlerdir, kablolu telefon hatları ile konutlara ve işyerlerine ulaşan sabit telefon hatları üzerinden kesintisiz ve yüksek hızlı internet erişimi sağlayabilen adsl modemler dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen internet erişimi çözümü haline gelmiştir, neredeyse tüm il ve ilçe merkezlerinde ve bunlara bağlı yaşam alanlarında kablolu telefon hatları bulunmaktadır ve bu altyapının internet erişimi için kullanılması ek bir internet kablolama altyapısı gerektirmediği için tüm Türkiyeyi büyük bir internet ağı kapsama alanı haline ADSL teknolojisi getirmiştir.

Her elektronik cihazda olduğu gibi ADSL modemlerde de teknoloji hızla gelişmiş ve ilk başlarda en çok 1 mb olarak sağlanabilen hızlar günümüzde 100mb hıza kadar çıkmıştır ve bu gelişim esnasında modem teknolojileri de değişmiştir.

İlk kullanılan modemler ADSL modemlerdir , sonraki dönemde ADSL 2 ADSL 2 + ve VDSL modemler satışa sunulmuştur, Şuanda kullanılan standart ise VDSL2 standardıdır ve yüksek hızlı internet erişimi sunulmaktadır.

Eski nesil teknolojiye sahip ADSL modemlerin tamamı çalışıyor olsalar da hurda modemler haline gelmiştir ve ADSL Modem Kartı Hurdası olarak geri dönüşüm yapılmaktadır.

Şirketimiz her çeşit ADSL Modem Kartı Hurdası , modem hurdaları , ağ cihazı hurdaları , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , harddisk hurdaları , bilgi işlem hurdaları , laptop hurdaları , tablet hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız. 0 555 800 50 55