Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

AGP Ekran Kartı Hurdaları

AGP Ekran Kartı Hurdaları Accelerated Graphics Port isminin yani hızlandırılmış grafik arabirimi kullanan ekran kartlarının hurdaları anlamına gelmektedir ve elektronik atık sınıflandırması bakımından tüm ekran kartları eklenti kartı hurdaları sınıflandırmasına dahil olmaktadır. Bu sınıf bilgisayar sistemlerinin anakartları üzerine takılarak anakartların halihazırda sahip olduğu özelliklere ek özellikler getiren veya bu özellikleri genişleten her tür kart anlamına gelmektedir.

AGP Ekran Kartı Hurdaları eklenti kartı hurdaları sınıfına girmektedir, bu sınıfa her çeşit ekran kartı hurdasına ek olarak her çeşit diğer eklenti kartları da dahil edilmektedir, bu kartlardan en yaygın olarak karşımıza gelmekte olanlar tv kartı hurdaları , ethernet kartı hurdaları , modem kartı hurdaları , ses kartı hurdaları olarak değerlendirilmektedir. Bunun temel sebebi kişisel bilgisayarlarda en yaygın olarak bu 5 sınıf kartın bulunuyor olmasıdır.

Daha çok eski nesil bilgisayarların sökümü esnasında ekran kartı hurdaları , AGP Ekran Kartı Hurdaları gibi kartlar karşımıza gelmektedir, bunun temel sebebi günümüze yaklaştıkça iletleyen teknoloji ile bilgisayarların anakartlarının çok daha fazla özelliği üzerinde taşıyabilecek entegrasyon teknolojileri ile üretilmesidir. Yani örnek vermek gerekirse bundan 30 yıl önce satınalınan bir bilgisayar anakartının üzerinde yalnızca anakart işlemci ve ram gibi temel görevleri ve birkaç giriş çıkış noktasını barındırıyordu , ekran kartı ses kartı ethernet kartı gibi çalışması için gerekli olan parçalar anakarta haricen bağlanıyordu ve bunların her biri bir eklenti kartıydı. Günümüzden 15 yıl öncesine gittiğimizde ise neredeyse tüm masaüstü bilgisayar anakartları kendi üzerinde yani tümleşik yada bütünleşik olarak anılan ekran kartı , ses kartı ve ethernet kartı ile üretilmektedir. Bu durum bu yeni bilgisayarların hurdaları içerisinde daha az eklenti kartı bulunacağı sonucunu sağlamaktadır.

Yukarıda kısaca özetlediğimiz şekilde daha eski nesil bilgisayarların kasaları içerisinde çok daha fazla eklenti kartı bulunur bunun sebebi teknik gerilikleri sebebi ile birçok özelliğin eklenti kartları ile sağlanabiliyor olmasından kaynaklanmaktadır, günümüzde yaklaştıkça eklenti kartlarının kazandırabileceği özelliklerin neredeyse tamamı hatta daha fazlası anakartların kendi özellikleri arasında yer aldığı için eklenti kartı kullanımları ciddi miktarda düşmüştür. Çok eski bilgisayarlara bekıldığında ortalama 2 3 adet eklenti kartı en azından bulunuyorken günümüzdeki sıradan ofis ve ev bilgisayarlarında hiçbir eklenti kartı bulunmaz, günümüzde yalnızca yüksek grafik ihtiyacı olan bilgisayarlarda harici ekran kartı , özel fiber veya gigabit bağlantı ihtiyacı olanlarda gigabit ethernet kartları, çok sayıda ağa bağlanacak sistemlerde çok sayıda ethernet kartları , fax veya analog bağlantı yapacak bilgisayarlarda modem , multimedya sistemleri olarak kullanılacak bilgisayarlarda hifi ses kartları gibi özel donanımlar bulunmaktadır. bunların dışındaki basit veya orta seviye işlevler için anakartların kendi tümleşik donanımları fazlası ile yeterli olabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit AGP Ekran Kartı Hurdaları , Ekran Kartı Hurdaları , grafik kartı hurdaları , ses kartı hurdaları , anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , notebook hurdaları , sunucu hurdaları , elektronik kart hurdaları cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve çevreci tesislerde geri dönüşümünü yapabilecek bir şirkettir. Tüm toplu elektronik atıklarınızın en yüksek değer ve peşin ödeme ile satınalınması için lütfen satınalma ekibimiz ile bağlantı kurunuz. 0 555 800 50 55 i arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.