Akıllı Telefon Hurdaları

Akıllı Telefon Hurdaları

Akıllı Telefon Hurdaları yakın geçmişin en önemli teknolojik gelişmesi olarak kabul edilen akıllı telefonların kullanılmaz hale gelmesi sonucunda geldiği durumdur. Tüm elektronik ürünler gibi akıllı telefonlar da arızalanabilmektedir, bu arızaların bir kısmı tamir veya parça değişimi ile giderilerek telefonun kullanımı sürürülebiliyor olmasına rağmen bazı arızaların tamiri mümkün olmamaktadır, tamiri mümkün olmayan arızaları bulunan akılı telefonlar Akıllı Telefon Hurdaları haline gelirler çünki bu arızalar yapılamadığı için kullanımları mümkün olmamaktadır.

Ayrıca bazı arızaların da tamiri veya parça değişimi ile cihazın kullanımının sürdürülmesi mümkün oluyor olsa da bu tamir giderleri cihazın ömrü ve kullanım özellikleri düşünüldüğünde yüksek gelebilmektedir ve birçok tamir de maliyetin yüksek oluşu sebebi ile yapılmamaktadır ve cihazlar kullanım dışı bırakılmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi arızalanan ve arızası giderilemeyen veya arızasının tamir maliyetlerinin çok yüksek olması sebebi ile tamiri yapılmayan telefonlara ek olarak yetersiz özellikleri sebebi ile kullanıcının ihtiyacını karşılayamayacak kadar eski olan akıllı telefonlar da kullanım dışı kalırlar ve hurda akıllı telefon durumuna gelirler. Günümüzdeki akıllı telefonlar 10 yıl önceki ortalama ofis tipi bilgisayarlara yaklaşan performans sergilemektedir fakat ilk çıkan akıllı telefonlar bu kadar yüksek performans sağlayamamaktadı, günümüzde full hd ve 4k video oynatma, bu çözünülürlükte video kaydetme , 20mp resim çekme , 4 yada 8 çekirdek işlemcili , yüksek hafıza kapasitesine sahip akıllı telefonlar piyasaya sürülmektedir, çok eski nesil tek çekirdekli düşük ram bellekli bir akıllı telefonun günümüzdeki akıllı telefon uygulamalarını çalıştırma yeteneği bulunmadığı için kullanımı mümkün olmaz ve bu yetersiz özellikteki akıllı telefonlar da Akıllı Telefon Hurdaları olarak elektronik atıklar haline gelirler.

Akıllı Telefon Hurdaları yüksek vasıflı elektronik atıklardır bunun sebebi içerdikleri akıllı telefon anakartlarıdır. Akıllı telefon anakartları bir kredi kartı kadar büyüklükte ve yaklaşık 15 gram ağırlığında bulunan çok yüksek yoğunlukta elektronik bileşenler içermektedir. Bu kadar küçük ve hafif elektronik kartlar olan akıllı telefon anakartları neredeyse bir dizüstü bilgisayar kadar hatta daha fazla özelliği bu kadar küçük alanda sağlayabilmektedir, bu çok yüksek yoğunlukta entegrasyona sahip anakartlar ile olabilmektedir ve bu akıllı telefon anakartları nın en önemli özelliğidir, bir masaüstü bilgisayar ram modülü kadar ağırlıkta olup bilgisayardan çok daha fazla işleve sahip olması sadece ve sadece çok yüksek vasıfta bileşenlerin mikroskobik boyutlardaki bileşenlerin birarada çalışması ile mümkün olmaktadır ve bu bileşenlerin üretiminde de çok yüksek vasıflı alaşımlar kullanılmaktadır.

Elektronik atık geri dönüşümünün temel prensibi üretimde kullanılan her çeşit ağır metal , kıymetli maden ve nadir metalin geri kazanılmasıdır ve Akıllı Telefon Hurdaları içerdikleri akıllı telefon anakart hurdaları sayesinde çok yüksek ekonomik değer sağlayan hurdalardır ve geri dönüşümlerinin yapılması cep telefonu tamir servisi sektörüne çok ciddi ek ekonomik faydalar sunabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit Akıllı Telefon Hurdaları , Akıllı telefon anakart hurdaları , cep telefonu hurdaları , cep telefonu anakart hurdaları , cep telefonu pili hurdaları ve her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı ve çevreci tesislerimizde geri dönüşümünün yapılarak size çok büyük ekonomik fayda sağlaması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55