Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Alternatif Direkt Akım Dönüşüm Devre Kartları

Alternatif Direkt Akım Dönüşüm Devre Kartları alternatif akım türündeki elektrik enerjisini direkt akım türündeki elektrik enerjisine dönüştüren elektrik devreleridir. Elektronik olanları da vardır, switch mode , voltaj regulasyonu , çıkış voltajı düzenleme , voltaj düzenlemeyi belirli bir kontrol switchi ile yapma, belirli bir kontrol akımı sayesinde çıkış voltajı düzenlemesi gibi birçok farklılık barındıran elektronik devre kartları da tasarlanmaktadır. Daha çok AC girişi DC girişe sabit bir çıkış olarak düzenleyen ekipmanlar elektrik devleri sınıflandırmasına girerken belirli bir sayısal veriye göre kadar verme yeteneği olanlar elektronik devreleri olarak değerlendirilmektedir.

Örneğin bir telsiz telefona bağlanan sarj aleti 220v AC girişi sabit 12v DC değerinde sağlayan bir adaptör bir elektrik devresidir, aynı şekilde bir android cep telefonu sarj aleti ise microusb veya typec çıkışındaki kontrol pinleri sayesinde cep telefonunun şarj entegresi ile basit elektronik haberleşme ve anlaşma protokolleri uygulayabilen bir elektronik devre kartıdır, yani yeni nesil şarj cihazları cihaz ile uzlaşarak bir şarj politikası sağlayabilmektedir, örneğin cihaz bana 2 amper enerji gönderebilirsin dediğinde çıkışını 1A değerinden 2A değerine yükseltebilen ve cihaz şarj işlemini tamamladığında artık bana enerji göndermemelisin komutunu aldığında çıkışı kapatan yani enerji dönüşümü işlemini durduran akıllı cihazlar da elektrik dönüşüm devre kartlarıdır.

Burada temel mantık karar verme becerisi olarak değerlendirilebilir, çünki kadar verme veriye bağlıdır veri alabilen bir devre elektronik devresidir denebilir. Alternatif Direk Akım Dönüşüm Devre Kartları elektronik hurda sınıflandırmasına giren devre sistemleridir ve genel sınıflandırma açısından düşünüldüğünde düşük sınıf elektronik devre kartları veya C sınıfı elektronik devre kartları olarak değerlendirilirler. Bunun temel sebebi geri kazanılabilir metal sınıfı elementler arasında yalnızca demir bakır aluminyum kalay ve kurşun bulunması , genel ağırlığa oranla geri kazanılabilir element oranı toplamının %20 seviyesinde olması ve bu geri kazanılabilir elementlerin içerisinde bakır oranının %20 den az olması olarak değerlendirilebilir.

Yani Alternatif Direk Akım Dönüşüm Devre Kartları hurdaları nadir metaller yani kıymetli madenler içermezler ve içerdikleri ağır metaller arasında da yüksek değerli ağır metal olarak kabul edilen bakır madeninin oranının demir aluminyum kurşun ve kalaya göre çok daha düşük olmasıdır.

Bir elektronik hurdası nın ekonomik değerini geri kazanılabilir element türleri ve bunların genel ağırlığına göre oranları belirlemektedir ve bu perspektifte Alternatif Direk Akım Dönüşüm Devre Kartları hurdaları düşük sınıf elektronik kartlar olarak değerlendirilmektedir.

Şirketimiz her çeşit güç kaynağı hurdaları , düşük sınıf kart hurdaları , yüksek sınıf kart hurdaları , anakart hurdaları ,bilgisayar hurdaları, cep telefonu hurdaları , modem hurdaları ve her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ve güncel fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55