Anakart Hurdaları

Anakart Hurda Fiyatı

Anakart Hurda Fiyatı anakart hurdaları nın türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi her anakart hurdası aynı oranda ve aynı tür elementleri içermemesi olarak değerlendirilmektedir. Anakart Hurda Fiyatı oluşturulurken ilgili hurda anakartların genel ağırlığına göre oranla  içerdiği element türleri ve genel ağırlığa oranları ile yapılan basit bir hesaplama ile fiyatlandırma yapılmaktadır. İlgili hurda anakart ne kadar yüksek oranda nadir metal veya kıymetli maden içeriyorsa ekonomik değeri o kadar yüksek , ne kadar ağır metal içeriyorsa fiyatı o kadar düşük olarak değerlendirilmektedir, ayrıca ekonomik değeri olmayan plastikler gibi fire kabul edilen ekipmanların oranı da dikkate alınmaktadır.

Örneğin 1000 KG ağırlığında ve işlendiğide 800 kilo plastik 100 kilo bakır 100 kilo aluminyum elde edilebilecek bir malzemenin değeri bu hammaddelerin piyasa değeri uyarınca belirlenmektedir , Anakart hurdaları içinde durum aynıdır, özel elektronik atık geri dönüşümü sistemleri kullanılarak geri dönüşümü yapılan hurda anakartların değerini içerisinden çıkmakta olan ağır metaller nadir metaller ve kıymetli madenlerin genel ağırlığa oranı belirlemektedir.

“Anakart Hurda Fiyatı” nı tahmin edebilmek için elektronik kart hurdası sınıflarını bilmek kadar elektronik atığın görevini de değerlendirebilmek faydalı olacaktır. Yüksek değerli hurda anakartların tamamını düşünürseniz çok yüksek miktarda veriyi çok yüksek hızlarda işleyen cihazların içerisinden çıktığını fark edebilirsiniz, yani şöyle bir yorum doğru sonuç verecektir, ilgili anakart hurdası çok üst seviye bir elektronik cihaz içerisinde kullanılıyorsa ve bu cihaz yüksek miktarda bilgi taşıyor ve işliyorsa o anakart hurdası değerli bir anakart hurdasıdır yorumu kesinlikle doğrudur.

Bu fiyat anlayışını daha iyi anlayabilmeniz için çok yüksek değerli anakart hurdaları , yüksek değerli anakart hurdaları ve düşük değerli anakart hurdaları ile ilgili örnekler vereceğiz;

Çok yüksek değerli anakart hurdaları olarak belirttiğimiz hurda anakartlar ekonomik değer olarak bakır madeninden en az 2 kat daha değerli olan hurda anakartlardır ve bu anakartlar genel olarak cep telefonu anakart hurdaları , ram hurdaları , tablet hurdaları  ve işlemci hurdaları olarak karşımıza gelmektedir, yukarıdaki bilgiyi tekrar edersek çok yüksek değerli anakart hurdaları nın yüksek miktarda veriyi çok yüksek frekanslarda işleyebiliyor olması gereklidir mantığı doğrudur. İşlemciler çok yüksek miktarda veriyi yani 10000 kişinin yapabileceği hesaplama gücüne eşit bir işlem kabiliyetine sahiptir yani çok yüksek oranda veri işleyebilmektedir , bunun arkasındaki sebep bu kadar yüksek oranda veriyi işleyebilmek için çok yüksek vasıflı elektronik bileşenler kullanılması gerekliliğidir ve çok yüksek vasıflı elektronik bileşenlerde ve bu bileşen içi ve bileşenler arası veri yollarında kullanılan elementlerin yüksek oranda kıymetli maden ve nadir metal içeriğine sahip olmalarıdır. Yani çok yüksek vasıflı elektronik bileşenler nadir metaller ve kıymetli madenler içerikli elementler kullanılırlar ve bakır dan çok daha değerli bu soy elementler yüksek ekonomik değere sahiptirler.

Değerli anakart hurdaları olarak düşünülen anakart hurdaları ise bakır fiyatı na yakın değerlerde bulunan anakart hurdalarıdır , bu hurdalar ise sunucu anakart hurdaları , laptop anakart hurdaları , baz istasyonu anakart hurdaları , tıbbi cihaz hurdaları gibi ekipmanlardır, bu ekipmanlar da yüksek hesaplama becerilerine sahip donanımlardır ve yine çok yüksek miktarda veri işleme becerilerine sahiptirler.

Düşük değerli anakart hurdalarını değerlendirdiğimiz zaman karşımıza düşük vasıflı elektronik kartlar ve elektrik trafoları gelmektedir, bu cihazların veri işleme becerilerinden ziyade ölçüm denetleme ve dönüştürme ve kontrol gibi görevleri vardır, bu görevleri gerçekleştiren elektronik bileşenler yüksek vasıflı elementler kullanılarak üretilmezler ve daha çok ekonomik bileşenler kullanılarak üretilirler ve geri dönüşüm sonuçlarına bakıldığında nadir metal ve kıymetli maden içerikleri oldukça düşüktür.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, Güncel Anakart Hurda Fiyatı şistemize alım fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Elinizde bulunan anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , cep telefonu hurdaları , bilgisayar hurdaları  , sunucu hurdaları , laptop hurdaları gibi toplu elektronik hurdalarınızın tamamının alımı için lütfen bizi arayarak satınalma uzmanımız ile görüşünüz 0 555 800 50 55