Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Anakart Hurdaları Fiyat Değişiklikleri

Anakart Hurdaları Fiyat Değişiklikleri genel olarak keyfi değişiklikler değildir, Anakart hurdaları kombine atıklardır ve içeriklerinde bulunan geri kazanılabilir element türleri ve miktarları genellikle değişiklik göstermez, yani bir sınıf içerisindeki geri kazanılabilir element ortalamaları genellikle sabittir fakat Anakart Hurdaları Fiyat Değişiklikleri genel olarak emtia fiyatları ve döviz kurlarındaki değişiklikler sebebi ile olabilmektedir. Ayrıca elektronik hurda alım fiyatlarını etkileyen dış faktörler de bulunmaktadır. Anakart Hurdaları Fiyat Değişikliklerine sebep olan başlıkları tek tek ele alarak anlamızı sağlayacağız.

Emtia Fiyatları başlığı genel olarak uluslararası maden borsalarındaki fiyat değişikliklerini ifade etmek için kullanılır. Elektronik atıklar içerisinde demir, alüminyum , bakır , kalay , kurşun gibi 10 kadar dünya elementi bulunur bunlar ağır metal sınıfında giren elementlerdir ve geri kazanım prensipleri gereği bu elementlerin geri kazanım sonucunda saflaştırılmaları yapılarak dünya metal borsalarında satılabilir emtialar haline gelirler. Dünya emtia borsalarında fiyatlar günlük ve anlık olarak değişkenlikler gösterir ve bu dünyadaki emtia ticaretinin merkezleşmiş hali olan borsa değerleri ilgili emtiaların resmi alım satım fiyatlarının serbest piyasa şartlarına göre oluşmasını sağlamaktadır ve güzel işlemektedir. Yani özetle dünya piyasalarındaki ağır metal fiyatlarındaki yukarı ve aşağı yönlü hareketler her çeşit elektronik atık fiyatını direk olarak etkilemektedir çünkü geri kazanım sonucunda elde edilen elementlerin değerleri değişkenlikler göstermektedir.

Aynı şekilde kıymetli maden fiyatlarındaki değişiklikler de anakart hurdaları nın fiyatlarını birinci derecede etkilemektedir, bunun temel sebebi yine elektronik hurdaların içerisinde eser miktarda altın , gümüş , platin , paladyum içeriğinin bulunmasıdır ve bu maden fiyatlarındaki değişiklikler anakart hurda fiyatlarını yine 1. derecede etkilemektedir.

Döviz kurları da Anakart Hurdaları Fiyat Değişiklikleri nin temel sebeplerinden biridir çünki emtia fiyatları dünya genelinde Amerikan Doları , Euro ve Pound üzerinden işlem görür ve döviz fiyatlarındaki yukarı ve aşağı hareketler hurda elektronik atıkların fiyatlarını direkt olarak etkilemektedir.

Dış etkenler başlıkları da elektronik atık toplama yapan tesislerin emtia fiyatları ve döviz kurları dışındaki etkenlerini belirtmektedir. Bunlar devlet uygulamalarındaki değişiklikler ve uluslararası ticareti etikeyen değişiklikler olarak değerlendirilebilir. Örneğin Devletin vergi politikasında veya sosyal sigorta politikasındaki bir değişiklik her işletme gibi elektronik atık tesislerinin gelir gider ve masraflarını etkileyeceği gibi maliyetlerini artıracak sonuçlar da doğurabilir, bu ek maliyetlerin alım maliyetlerini etikelememesi mümkün değildir. Ayrıca uluslararası ticareti etkileyen gümrük lojistik gibi masraflardaki değişiklikler genel operasyon maliyetlerini yukarı çekeceği için yine alım fiyatlarını etkilemektedir.

Şirketimiz tüm emtia piyasalarını ve döviz kurlarını yakınen takip ederek piyasa şartlarında sunulabilecek en yüksek alım fiyatlarını sağlama konusunda prensipli biçimde hareket ederek , elektronik atık alım fiyatlarını daima en yüksek tutmaya ve peşin ödeme yapmaya kurulduğu günden beri özen gösterdiği gibi bundan sonra da devam edecektir.

Her çeşit toplu elektronik atıklarınızın , bilgisayar hurdaları , cep telefonu hurdaları , sunucu hurdaları , modem hurdaları , laptop hurdaları , elektronik hurdaları gibi her sınıf elektronik atıklarınızın en yüksek fiyat ve peşin ödeme yapılarak satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55