Yazıcı Hurdaları

Baskı Sistemi Hurdaları

Baskı Sistemi Hurdaları kurumsal işletmelerde veya kurumlarda kullanılan yüksek hacimli yazıcı fotokopi gibi baskı cihazlarının hurdalarıdır. Baskı sistemleri yazıcı fotokopi barkod yazıcı gibi her çeşit sarf malzeme üzerine çıktı alabilen elektronik cihazların genel adı olarak karşımıza gelmektedir.

Günümüzde baskı sistemlerindeki teknolojiler bilgisayarlar ve sunuculardaki kadar hızlı değişmemekle beraber yenilikler daha çok cihaz özelliklerinde , hızlarında ve baskı maliyetlerinde olmaktadır.

Yazıcı ve Fotokopi üreticileri çok çeşitli pazarlama stratejileri izleyerek yeni ürünlerini satışa sunmaktadır ve bu sebeple baskı sistemleri büyük işletmelerde 3 5 yıllık sürelerde yenilenmektedir, eski baskı sistemleri sarf malzeme maliyetleri ve artan servis problemleri sebebi ile kullanım dışı kalmaktadır.

Her baskı cihazının yaklaşık bir kullanım ömrü vardır, bu ortalama çıktı sayısı veya hizmette kaldığı gün olarak değerlendirilmektedir. Ortalama olarak mürekkepli baskı sistemlerinin aktif kullanım ömrü 2 – 4 yıl olarak öngörülmektedir ve baskı ömürleri 10000 sayfa civarındadır. Tonerli siyah ve renkli küçük soho cihazların kullanım ömrü 3-5 sene olarak öngörüşmektedir ve baskı ömürleri 30000 sayfa civarında olmaktadır. Orta çaplı baskı sistemlerinin ömrü 4-6 sene olarak öngörülmektedir ve baskı ömürleri 50000-100000 sayfa aralığında görülmektedir. Büyük baskı sistemlerinin ömrü 4-8 sene olarak değerlendirilmektedir ve kullanım ömürleri 100000 – 1000000 sayfa olarak öngörülmektedir.

Ortalama kullanım ömrü kullanımına başlanıp , 5 mesai günü günde 8 saat aktif kalıp günün en çok %5 lik zamanında saatte en çok 10 sayfa çıktı alınan bir baskı sistemi olarak ortalama hesaplamasında kullanılmaktadır. Çok fazla çıktı alınan cihazlarda kullanım ömrü daha kısa olurken , çok az çıktı alınan cihazlarda kullanım ömrü daha uzun olabilmektedir. Kullanım ömrü cihazın kullanıma başlaması ile kullanımının arıza veya yenileme sonucunda son bulduğu dönem aralığını tanımlamaktadır.

Kullanım dışı kalan baskı sistemleri Baskı Sistemi Hurdaları olarak değerlendirilmektedir çünki gelişen teknoloji sonucunda daha yeni , daha iyi , sarf malzeme maliyetleri daha düşük , servis sorunu ve maliyeti daha düşük , yeni nesil cihazlar piyasaya çıkmıştır ve yeni bir cihazlar ile yola devam edilmesi çok daha cazip bir seçenek olarak karşımızdadır.

Baskı Sistemi Hurdaları kombine hurdalar olarak değerlendirilmektedir yani birden çok sınıf katı atık birlikte bulunan hurdalardır. Plastik hurdaları, Metal hurdaları ve Elektronik hurdaları nın birarada bulunduğu Baskı Sistemi Hurdaları çok yüksek değerli elektronik atıklar değildir.

Tesise kabulü yapılan Baskı Sistemi Hurdaları önce fiziki ayrıştırma yapılarak plastik metal ve elektronik olarak ayrıştırılır ve ilgili atık sınıfının geri dönüşüm prosedürleri uyarınca işlenirler. Ayrıca Baskı Sistemi Hurdaları içerisinde bulunan sarf malzemeler kimyasallar içerdikleri için tehlikeli atık bertaraf prosedürleri uygulanarak geri dönüşüm veya bertaraf edilirler. Bazı üreticilerin geri alım prosesleri bulunması sebebi ile sarf malzemelerin toplanarak ilgili üreticinin atık depolarına gönderildiği süreçler de olabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit Baskı Sistemi Hurdaları , bilgisayar hurdaları , elektronik hurdaları , bilgi işlem hurdaları , cep telefonu hurdaları , ağ cihazı hurdaları ve her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Elinizde bulunan her çeşit elektronik atığın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55