Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Bilgi İşlem Hurdaları Alım Fiyatları

Bilgi İşlem Hurdaları Alım Fiyatları hurdaların sınıflandırmasına göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak anlaşılabilmesi için bilgi işlem hurdaları nın genel ağırlıklarına oranla elektronik bileşenlerin net ağırlığının oranı önem taşımaktadır, bunun sebebi elektronik atık geri dönüşümü yapılırken elektronik atıkların ekonomik değerinin %90 kısmının metal sınıfından daha yüksek vasıflı metal elementlerinden , nadir metallerden ve kıymetli madenlerden geliyor olmasıdır.

Belirttiğimiz değerli elementler plastik ve metal aksamlarda bulunmaz, altın gümüş platin paladyum gibi kıymetli madenler , bakır aluminyum gibi ağır metaller ve nadir metaller elektronik bileşenlerde bulunur.

Bu sebeple elektronik bileşenler yani elektronik devre kartları , anakartlar , işlemciler , ram modülleri , harddisk sürücüler gibi bir kısmı veya tamamı elektronik bileşenlerden oluşan ekipmanların , plastik ve metal gibi geleneksel hurdalara oranı önem taşımaktadır. Elektronik bileşenlerin metal ve plastiklere göre oranı ne kadar yüksek ise o kadar değerli , ne kadar düşükse o kadar az değerli olarak değerlendirilmektedir.

Ayrıca tüm elektronik atıklar aynı ekonomik değere sahip değildir , genel mantığı anlamanız adına elektronik bileşenleri değerlendirirken ne kadar yüksek miktarda veriyi , ne kadar yüksek bir frekans ile işlediği ve ne kadar önemli bir sayısal görev yaptığı genel ayrım için önemli bir nokta olarak karşımıza gelmektedir.

Bir elektronik bileşen ne kadar yüksek veriyi bir saniye içerisinde işliyorsa, ne kadar yüksek frekans ile çalışan bir elektronik sistemse ve ne kadar yüksek seviye bir sayısal işlem yapıyorsa o kadar yüksek seviyede elektronik bileşenler kullanılarak üretilmesi söz konusudur ve yüksek seviye elektronik bileşenlerin tamamı yukarıda belirttiğimiz kıymetli madenleri içermekte olan alaşımlar kullanılarak yapılmaktadır ve bu durum onları yüksek değerli yapmaktadır.

Ayrım mantığını daha kolay anlamanız için bir örnek verebiliriz, bir cdrom sürücü bir optik medya üzerindeki verileri okumakta ve bilgisayara aktarmaktadır ve yaklaşık olarak 30mb sn veri aktarım hızına sahiptir ve optik medyalardaki verinin aktarılmasında olağanüstü bir dijital işlem yapılmamaktadır, yaklaşık 30 yıllık optik okuyucu teknolojisi kullanılmaktadır. Cdrom sürücülerin anakartları 3. sınıf elektronik kart olarak değerlendirilmektedir.

Yaklaşık aynı boyut ve ağırlıktaki bilgisayar ram bellek modülünü değerlendirdiğimizde günümüzde 1333 1600 mhz hızlarda çalışmaktadır ve saniyede 6 gb veri aktarım performansına sahiptir, çok yüksek frekansta çalışması , veri işleme saklama özellikleri bulunması ve transfer hızının yüksekliği ancak ve ancak çok yüksek vasıflı elektronik bileşenler kullanılarak başarılabilmesi ve bu bileşenlerin üretiminde kıymetli maden içerikli alaşımların kullanılma zorunluluğu sebebi ile ram bellek modülleri cdrom anakartlarına göre neredeyse 10 kat daha yüksek ekonomik değere sahip olmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz örnekler gibi en basit masaüstü bilgisayar içerisinde bile 3 çeşit geleneksel hurda kabul edilen plastik , metal hurdaları ve kablo hurdaları ve yaklaşık en az 6 çeşit elektronik hurdaları , anakart hurdaları , işlemci hurdaları , eklenti kartı hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları ,harddisk hurdaları , cdrom hurdaları , güç kaynağı bulunmatkadır, bunların tamamının ağırlığına göre dağılımı net olarak bilgisayar hurdası nın ekonomik değerini vermektedir ve şirketimiz gibi profesyonel elektronik atık geri dönüşümü tesisleri bu bilgilere tamamen sahiptir.

Şirketimiz her çeşit bilgi işlem hurdaları yani hurda bilgisayar hurda yazıcı , laptop hurdası , tablet hurdası , ağ cihazı hurdaları , elektronik kart hurdaları , endüstriyel elektronik hurdaları , tıbbi elektronik hurdaları , denizcilik elektroniği hurdaları , havacılık elektroniği hurdaları , askeri elektronik hurdaları , uydu sistemi hurdaları , telekom cihazı hurdaları gibi bilgi işlem başlığı altında ele alınabilecek her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır , tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55