Anakart Hurdaları

Bilgisayar Anakart Hurdası Fiyatları

Bilgisayar Anakart Hurdası Fiyatları genel olarak anakart hurdaları nın türlerine göre değişkenlik göstermektedir ve bilgisayar anakartları gneel olarak 4 sınıf olarak değerlendirilmektedir. Bu sınıflar eski nesil anakart hurdaları , yeni nesil anakart hurdaları , laptop tablet anakart hurdaları ve sunucu anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Eski nesil anakart hurdaları sınıflandırması pentium 3 öncesi masaüstü bilgisayar anakartlarını tanımlamaktadır, bu sınıfa 400 pinden daha az işlemci pini bulunan , çalışma hızı 1 ghz den yavaş olan tüm masaüstü bilgisayar anakartları dahil olmaktadır, fiziki ayrıştırmasını kolaylaştırmak adına metal işlemci hurdası bulunan her masaüstü bilgisayar anakartı nı eski nesil anakart hurdası kabul edebileceğiniz bir mantık doğru bir mantık olarak değerlendirilmektedir.

Yeni nesil anakart hurdaları sınıflandırması pentium 4 ve sonrası masaüstü bilgisayar anakart hurdaları sınıflandırmasını oluşturmaktadır, bu anakartların tamamı metal işlemci kullanmaktadır, işlemcilerin 400 den fazla bacağı vardır ve hızları 1 ghz üzerindedir. Bu kriterlere uyan tüm anakartlar yeni nesil anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Laptop ve Tablet Anakart hurdaları isminden de anlaşılabileceği gibi dizüstü bilgisayar notebook tablet netbook gibi taşınabilir bilgisayar sistemlerinin anakartlarını tanımlamaktadır ve bu anakartlar çok daha hafif ve küçük bir alanda masaüstü bilgisayarların işlevini sağlayabilecek kadar elektronik bileşeni taşımaları sebebi ile geri dönüşüm açısından çok daha verimlidirler, bu sebeple laptop ve tablet anakart hurdaları nın ekonomik değeri daha yüksektir.

Sunucu anakart hurdaları ise isminden de anlaşılabileceği gibi sunucuların üzerinde bulunan anakartlardır ve genel olarak 2 yada daha çok işlemci yuvası, 8 den fazla ram yuvası ve 4 taneden fazla chipset içermektedirler, ekonomik değerleri masaüstü bilgisayar anakart hurdalarına göre daha yüksek olup , değer olarak laptop anakart hurdalarına yakın bir ekonomik değere sahiptirler.

Eklenti kartı hurdaları ise masaüstü bilgisayarlar ve sunucular üzerindeki anakartların üzerinde bulunan genişleme yuvalarına takılan ve bu yuvalar aracılığı ile anakart a ek özellikler kazandıran eklenti kartları nın hurdalarıdır. Genel olarak masaüstü bilgisayarlarda ekran kartı hurdası , ethernet kartı hurdası , ses kartı hurdası , tv kartı hurdası , scsi kartı hurdası gibi çeşitlerde bulunan eklenti kartı hurdaları tüm soğutma aksamları söküldüğü durumda eski nesil anakart hurdaları kadar değerlidir. Sunucular üzerinde de bulunan eklenti kartı hurdaları raid kartı hurdası , scsi kartı hurdası , ethernet kartı hurdası gibi sınıflar olarak karşımıza gelmektedir.

Bilgisayar Anakart Hurdası Fiyatları yukarıda belirttiğimiz gibi 4 temel sınıflandırma olarak karşımıza gelmekedir ve en düşük değerliler yeni nesil anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir, Eski nesil anakart hurdaları yaklaşık olarak 2 kat daha değerlidir, laptop ve sunucu anakart hurdaları ise yaklaşık 3 kat daha değerlidir. Bu noktada doğru ayrım ve doğru sınıflandırma yapılması anakart hurdaları nın en yüksek değere satışının yapılabilmesi için önemli bir kriterdir.

Şirketimiz her çeşit elektronik hurdaları , bilgi işlem hurdaları , elektronik kart hurdaları , anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , modem hurdaları , cep telefonu hurdaları , laptop hurdaları , tablet hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Elinizde bulunan toplu elektronik atıkların peşin ödeme ve güncel fiyatlar ile alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55