Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Bilgisayar Hurda Fiyatları

Bilgisayar Hurda Fiyatları hurda bilgisayarların türlerine göre değişkenlikler göstermektedir, yani tüm hurda bilgisayarlar aynı ekonomik değerde değildirler.

Temel olarak bilgisayarlar masaüstü bilgisayar , dizüstü bilgisayar ve sunucu olarak üç çeşit olmaktadır, bu sınıfların kendi içinde de ayrımları olabilmektedir. En yaygın olarak geri dönüşüme girdi olan bilgisayarlar masaüstü bilgisayar hurdalarıdır, çok daha yüksek miktarda kullanılıyor olmaları ve son dönemde artan laptop kullanımı sebebi ile masaüstü bilgisayarların hurdaya ayrılma oranı laptop ve sunucuların hurdaya ayrılma oranından çok daha yüksek miktardadır.

Hatta hurda masaüstü bilgisayarların toplam hacmi laptop ve sunucuların toplam hacminin 10 katına yakındır. Burada hem miktar olarak fazla çıkıyor olmaları hemde hacim ve ağırlık olarak laptoplara göre çok daha büyük ve ağır nesneler olarak hurdaya ayrılıyor olmaları etkendir.

Bilgisayar Hurda Fiyatları belirlenirken hurda bilgisayarın içeriği anlam kazanmaktadır. Normal bir masaüstü bilgisayar hurdası içerisinde anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdaları , power supply hurdaları gibi elektronik atıklar bulunur ve bunlara ek olarak metal ve plastik sınıfı atıklar da bulunmaktadır. Tüm bunların toplam hacime belirli bir oranı bulunmaktadır. Bu ortalama oranlar ile gerçeğe çok yakın masaüstü bilgisayar kasa hurdası fiyatlandırması yapılabilmektedir.

Tek bir bilgisayar ele alındığında bu ortalama değerlerin %10 %20 gibi yanılma payı bulunmaktadır, örneğin tüm bilgisayarların içerisinde aynı oranda elektronik atık bulunmadığı gibi elektronik dışı atıklar yani metal ve plastiklerin oranları da değişkenlik gösterebilmektedir, bu farklılıklar fiyatlara da yansımaktadır. Fakat toplu bilgisayar hurdalarında firmamız tarafından belirlenen fiyatlar tüm toplam bilgisayar hurdaları parçalandıktan sonra detaylı olarak incelendiğinde fiyatlandırma hatası oranı %2 seviyesine düşmektedir.

Yani bir bilgisayar kasası ortalama oranlar ile hesaplandığında hesaplama hatası %20 civarına kadar çıkabilirken , 1000 tane rastlantısal olarak sökümü yapılan bilgisayar hurdası incelendiğinde tarafımızca belirlenen fiyatlar en çok %2 yanılma payına sahiptir. Her ay binlerce bilgisayarın söküldüğü tesislerimizde son derece ciddiyetle yaptığımız hesaplamalar ile oluşturulan alım fiyatları listemiz daima günceldir ve sağlanabilecek en yüksek fiyatlar sağlanarak peşin ödeme ile mal alımı yapılmaktadır.

Laptop hurdaları ve sunucu hurdaları da benzer hesaplama farklılıklarına sahip olabilirken , laptop hurdaları ve sunucu hurdaları yüksek hacim ile değerlendirildiğinde de hata payı %3 civarında oluşmaktadır.

Elinizde bulunan bilgisayar hurdalarını en doğru Bilgisayar Hurda Fiyatları ile satabilmeniz için en sağlıklı yöntem bilgisayarların tüm komponentlerin sökülerek ayrıştırılarak satılmasıdır, bu şekilde her bir elektronik atık sınıfının net miktarı hesaplanarak ödeme yapılabilecektir, ayrıca sökümü tamamlanmış bilgisayar hurdaları daha yüksek Bilgisayar Hurda Fiyatları ile alım yapılabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdası , sunucu laptop tablet hurdası , anakart hurdaları , ram hurdaları , hurda harddisk, cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55. Hiçbir hacim üst sınırı olmaksızın tüm tesislerimizde peşin ödeme yaparak elektronik hurda alımı yapabilmekteyiz.