Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Bilgisayar Kartı Hurdası

Bilgisayar Kartı Hurdası genel olarak geleneksel hurda firmalarının kullanmakta olduğu bir tanımlama olup, hurda bilgisayarlar içerisinde bulunan her çeşit elektronik kart hurdası sınıflandırmasına giren yani elektronik atık geri dönüşümü yapılarak işlenebilecek her çeşit katı atığı belirtmektedir.

Bilgisayar hurdaları genel olarak kombine atıklardır yani birden çok sınıf atığın fiziki olarak birarada bulunduğu atıklardır. Örnek vermek gerekirse bir bilgisayar kasası içerisinde metal atık sınıflandırmasına giren bilgisayar kasası , kablo grupları bulunur, plastik sınıflandırmasına giren kasa dış ekipmanları , montaj parçaları bulunur, elektronik atık sınıflandırmasına giren bilgisayar anakart hurdaları , ekran kartı hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , harddisk hurdaları , ethernet kartı hurdaları , ses kartı hurdaları , cdrom hurdaları bulunur.

Hurda bilgisayarlar elektronik atık geri dönüşümü tesisine kabul edildikten sonra fiziki ayrıştırma yapılır, bu esnada plastik ve metal malzemeler elektronik atık sınıflandırmasındaki malzemelerden ayıştırılır. Bu süreç içerisinde elektronik atıklar da kendi içerisinde sınıflandırılırlar.

Daha sonraki aşamada elektronik atıkların kendi iç sınıflandırması da yapılmaktadır, bu ikinci sınıflandırma elektronik atık geri dönüşümü tesislerinin sonraki aşamadaki elektronik atık geri dönüşümü aşamasının ön hazırlığı olarak yapılmaktadır, bu aşamada elektronik atıklar kendi sınıflarına göre ayrıştırılarak uluslararası atık sınıflandırmasına göre depolama yapılması için ön düzenleme anlamı da taşımaktadır.

Uluslararası standartlara göre sınıflandırması yapılmış olan Bilgisayar Kartı Hurdaları tüm dünya üzerindeki geri dönüşüm sistemleri ve rafinerilerine gönderilebilecek sınıflandırmaya ayrılmış Bilgisayar Kartı Hurdası anlamına gelmektedir. Bu sayede avrupa amerika ve asya tesislerine kabul edilebilecek sınıflandırmaya ayrılmış elektronik atıklar hazırlanmış olmaktadır.

Bilgisayar Kartı Hurdaları temel olarak eski nesil anakart hurdaları , yeni nesil anakart hurdaları , eklenti kartı hurdaları , harddisk hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , elektronik kart hurdaları , cdrom hurdaları , güç kaynağı hurdaları sınıflandırmalarına ayrıştırılır.

Şirketimiz her çeşit Bilgisayar Kartı Hurdası , bilgisayar hurdası , elektronik kart hurdası , sunucu hurdası , modem hurdası , elektronik bileşen hurdaları , bilgi işlem hurdaları , laptop hurdaları , tablet hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve çevreci yöntemler ile geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme yapılarak alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55