Bilgisayar Hurdaları

Bilgisayar Kasa Hurdası

Bilgisayar Kasa Hurdası kullanılmaz hale gelen masaüstü bilgisayarların kasalarını tanımlamaktadır ve bu tip hurdalar elektronik atık sınıflandırmasına giren katı atıklar olarak değerlendirilmektedir. Bilgisayar kasaları kişisel bilgisayarların çevre birimi haricindeki tüm donanımlarını taşıyan bölümleridir ve bilgisayarların tüm işlevi kasaları içerisinde gerçekleşmektedir.

Bilgisayar kasalarının içerisinde elektronik atık sınıflandırmasına girmekte olan anakart hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , harddisk hurdaları , eklenti kartı hurdaları , ekran kartı hurdaları , ses kartı hurdaları , ethernet kartı hurdaları , cdrom hurdaları ve power supply hurdaları gibi elektronik bileşenler bulunmaktadır, bunların geneline bilgisayar bileşenleri veya bilgisayar donanımları denmektedır.

Tüm bilgisayar bileşenlerinin tamamı elektronik parçalardan oluşmazlar, örneğin bir güç kaynağının dış kısmı metalden oluşur veya bir fanın sadece motor kısmı elektronik kabul edilir fakat alt kısmında büyük bir metal ısı dağıtıcı komponent bulunur. Tamamen elektronik olarak kabul edilen bileşenler anakartlar , işlemciler ve ramler olarak değerlendirilmektedir.

Bilgisayar harddiskleri de kombine atıklar olarak değerlendirilmektedir, %95 oranında metallerden oluşan harddisklerin alt kısmında bulunan harddisk kartları tamamen elektronik kartlardır ve yüksek verimlilige sahiptirler.

Bilgisayar donanımlarının elektronik atık geri dönüşüm verimliliği değişkendir ve en yüksek ekonomik değere sahip parçalar hurda işlemciler ve hurda ram modülleri olarak karşımıza gelmektedir. 

Şirketimiz her çeşit Bilgisayar Kasa Hurdası , sunucu hurdaları , laptop hurdaları , elektronik kart hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55