Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Bilgisayar Kasası Hurdaları

Bilgisayar Kasası Hurdaları kullanım dışı kalmış olan masaüstü bilgisayarların kasalarıdır ve elektronik atık sınıflandırmasına girmekte olan elektronik atıklardır. Kombine atıklar olan bilgisayar kasaları içerisinde birden çok sınıf katı atık bulunur, bu atıklar genel olarak plastik hurdaları , metal hurdaları ve elektronik atıklar olarak değerlendirilmektedir.

Bilgisayar Kasası Hurdaları içerisinde bulunan metal sınıfı atıklar kasanın gövde aksamını ve iskeletini oluşturan bilgisayar kasa gövdesi , soğutucu fanlar ve montaj elemanları olarak değerlendirilmektedir. Plastik hurdaları ise yine montaj elemanları , dış gövde malzemeleri gibi plastik malzemeden yapılmış olan hersey plastik hurdaları sınıflandırmasına aittir.

Metal ve plastik sınıfı hurdaların tamamı geleneksel plastik ve metal geri kazanımı sistemleri kullanılarak geri kazanılabilen hurdalar olarak değerlendirilmektedir.

Bilgisayar Kasası Hurdaları kullanılmaz hale gelen bilgisayarlardır, bu bilgisayarların hurdaya ayrılması arızalanmaları veya performanslarının yetersiz olması sebebi ile kullanılamaz hale gelemeleri sonucunda olmaktadır.

Bilgisayar iç donanımlarından bir yada birkaçının arızalanması sonucunda bilgisayar işlevsiz kalabilmektedir, bu parçaların yenilenmesi ile bilgisayar çalışmaya devam edebilir fakat bu yenileme için gerekli parçaların temin edilememesi veya maliyetleri sonucunda bilgisayarın tamir edilememesi sonucunda bilgisayar hurdaya ayrılmak durumunda kalabilmektedir.

Bilgisayarların gelişimi dünya üzerindeki en hızlı teknolojik gelişmeler arasında yer alır ve neredeyse her 4 yılda bir bilgisayarların işlem kabiliyeti neredeyse 2 katına çıkar, gelişen grafik arabirimleri ve yeni yazılımların performans ve bellek ihtiyaçları devamlı artmaktadır. Günümüzde 4 çekirdekli ve en az 4 Gb belleğe sahip bilgisayarlar aktif olarak kullanılmaktadır ve yeni uygulamaları hızlı biçimde çalıştıracak bilgisayarların 8 çekirdekli işlemcilere 8 veya 16 gb belleğe ihtiyacı olmaktadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar zayıf performansa sahip bilgisayarlar çalışıyor olsalar da kullanım dışı kalarak hurda bilgisayarlar haline gelmektedir.

Bilgisayar Kasası Hurdaları içerisindeki elektronik atıklar incelendiğinde aşağıdaki sınıfa ait elektronik atıklar içerdikleri gözlemlenmektedir, anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdaları , ekran kartı hurdaları , eklenti kartı hurdaları , optik okuyucu hurdaları , güç kaynağı hurdaları. Bu elektronik atıklar kendi sınıfına ait geri dönüşüm prosedürleri uygulanarak geri dönüşüm yapılırlar ve yeniden hammadde olarak ekonomiye kazandırılırlar.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır, elinizde bulunan her çeşit Bilgisayar Kasası Hurdaları , elektronik kart hurdaları , bilgi işlem hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi her çeşit elektronik atığınızın peşin ödeme yapılarak güncel fiyatlar ile alımının yapılması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55