Elektronik Hurdaları

C Sınıfı Elektronik Kartlar

C sınıfı elektronik kartlar genel olarak trafo kartları gibi zayıf elektronik kartlar anlamına gelmekedir, aslında elektronik kartlar olarak kabul ediliyor olsalar da aslında çok katmanlı yapıya sahip olmayan ve sadece çok basit devre elemanları içeren C Sınıfı Elektronik Kartlar çok düşük miktarda veri yoluna ve çok düşük miktarda üst seviye devre elemanına sahiptir.

Genellikle 2 yada 3 bacaklı geleneksel trafo devresi elemanlarına sahiptirler, hafıza birimleri , işlemci birimleri , lojik mantık devreleri gibi çok katmanlı ve yüksek hızlı veri işleme birimleri bulunmamaktadır, basit kesiciler, kontrol ve dönüştürücü devreleri gibi elemanlar ve bunların yanında sadece pasif devre elemanları ve çok az miktarda aktif devre elemanları bulunmaktadır.

C Sınıfı Elektronik Kartlara en önemli örnekler AC DC trafo devreleridir ve c sınıfı elektronik kartların büyük çoğunluğu voltaj dönüştürme devreleri , açma kapama devreleri , kontrol devreleri , beyazeşya ve kombi gibi çok basit elektronik cihaz konrol kartları olarak değerlendirilebilmektedir.

En basit yaklaşımla en basit işleri yapan en basit kartlar C Sınıfı Elektronik Kartlardır , büyük bir veri işlemeyen ve çok yalın bir iş yalan tüm elektronik cihazların içerisindeki kart C Sınıfı Elektronik Kartlar olarak karşımıza gelmektedir , cihazın ne olduğunu incelemek bunun için genellikle fikir verebilmektedir.

Örneğin bir ütüyü kontrol eden kart yalnızca termostat değerini okuyarak rezistans çalıştıran bir devre kartıdır ve ne kadar karmaşık olabilir, tabiki çok basit birkaç devre elemanı ve veriyolundan oluşan bu kart C Sınıfı Elektronik Kart hurdası olarak değerlendirilebilecektir.

Zıt olarak bir klima bir kombi bir buzdolabı düşünüldüğünde yine bir ısı aralığında soğutucu veya ısıtıcıyı çalıştıran ve pompa motorunu besleyen bir anakart olan bu tip eşyaların anakartları da C Sınıfı Elektronik Kartlar olarak karşımıza gelirler.

Her çeşit elektrik adaptörü ve dönüştürücü de yine basit aktif pasif devre elemanları içererek C Sınıfı Elektronik Kart hurdası olarak değerlendirilirler.

Hangi sınıflar C Sınıfı Elektronik Kartlar olamazlar denildiği zaman konu çok basittir, veri tutan ve veri işleyen her çeşit elektronik cihaz kartı yüksek ihtimal ile C Sınıfı Elektronik Kart hurdası değildir, bilgisayar anakart hurdaları , ram hurdaları işlemci hurdaları , harddisk hurdası gibi bilgisayar içerisindeki her çeşit elektronik bileşen hurdaları , elektronik kart hurdaları , elektronik sistem kartı hurdaları , yeni nesil yazıcı kartı hurdaları , ağ cihazı hurdaları , telekomünikasyon elektronik hurdaları gibi veri tutan , veri işleyen veya veri aktaran her çeşit elektronik cihazın kartı C sınıfı kart hurdası olamaz , en basitler B sınıfı olarak geçmekle beraber genellikle A sınıfı kartlar olarak değerlendirilebilirler.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, tüm toplu elektronik atıklarınızın bilgisayar elektronik cep telefonu bilgi işlem hurdalarınızın toplu olarak güncel fiyatlar ile peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55