Akıllı Telefon Hurdaları Cep Telefonu Hurdaları

Cep Telefonu Bord Hurdası

Cep Telefonu Bord Hurdası hurdaya ayrılmış olan cep telefonları içerisinde yer alan cep telefonu anakart hurdası anlamına gelmektedir. Bord kelimesi board yani kart kelimesinden üretilmiş bir kelimedir, cep telefonu bordu ve cep telefonu anakartı aynı anlama gelmektedir.

Cep Telefonu Bord Hurdası çok yüksek vasıflı anakart hurdaları arasında yer almaktadır, bunun temel sebebi cep telefonu anakartlarının günümüze göre 10 15 yıl eski bilgisayarların neredeyse tüm özelliklerini ve fazlasını bünyesinde barındırabilen küçük teknoloji buluşları olmasından kaynaklanmaktadır.

Neredeyse bir kredi kartı boyut ve ağırlığındaki cep telefonu anakartı üzerinde yaklaşık 20 yıl önce tüm işlevleri fazlası ile yerine getirebilen bir bilgisayarın özelliklerinin fazlasını barındıran mini bir bilgisayar bulunması gerçekten baş döndürücü bir durum ve bunu teknoloji ve arge faaliyetlerine borçluyuz.

Bu küçük süper bilgisayar bir bilgisayar , bir internet tarayıcısı , bir sosyal medya erişim cihazı , bir kablosuz telefon , bir bluetooth alıcısı , bir kablosuz alıcı ve bir kamera özelliğini tam olarak bünyesinde taşır ve bundan çok daha fazlası da vardır. Tüm elektronik cihazlar gibi cep telefonlarının da bir ömrü vardır ve bu ömür dolduğunda tüm elektronik cihazlar gibi elektronik atık haline gelir ve elektronik atık geri dönüşümü yapılarak yeniden faydalanma imkanı dışında hiçbir alternatif ile ekonomik değer kazanması sağlanamaz, geri dönüşüm yapılmayan her elektronik atık gibi cep telefonu hurdaları da çöp olmaktadır.

Geri dönüşüm yapılmayan elektronik atıklar normal çöpler gibi doğada çözülmeye bırakıldığında yüzlerce yıl kirletici olarak doğada çözülmesi ve hacminin 1000 katı kadar doğal kaynağı kirletmesi kaçınılmazdır. Bu sebeple hem ekonomik değer kazanması hemde çevreye olumsuz etkilerinin önüne geçilmesi açısından hurda cep telefonu anakartlarının geri dönüşümünün yapılması son derece önemlidir.

Cep Telefonu Bord Hurdası bu sebeple ekonomik değeri ve ekolojik tehdidi düşünülerek geri dönüşüm tesislerine satılması gereken bir emtia olarak görülmelidir.

Cep telefonu teknik servisleri en yaygın cep telefonu hurdası çıkan işletmelerdir, normal süreçlerde tamir için gelen ve tamir edilemeyen tüm cihazlar hurda cep telefonu haline gelirler ve hurda cep telefonlarının içerisindeki hurda cep telefonu anakartları da elektronik hurdalardır.

Cep telefonlarının tamir edilememesi genel olarak iki sebeple olabilir bunlardan birincisi cep telefonunun teknik olarak tamir edilememesi ikincisi ise cep telefonunun tamir masrafının karşılanmasının anlamsız olmasıdır, eski model ve sınırlı özellikler sunan bir cep telefonunun arızalanması sonucunda tamir masrafının karşılanması genellikle anlamsız gelir ve daha yeni daha üst model ve daha fazla işlevleri olan bir cep telefonu satınalınması tercih edilir, bu iki durumun sonucunda da eski cep telefonu tamir edilmemiş ve hurdaya ayılmış olur.

Bu noktada hurdaya ayrılmış olan arızalı cep telefonlarının elektronik atık geri dönüşümü tesislerine satılması çok önemli bir ekonomik fayda sağlayabilmektedir.

Şirketimiz tüm çevre lisanslarına sahip bir elektronik atık geri dönüşüm tesisidir ve her çeşit elektronik atığın çevre bilinci ile geri dönüşümünü yaparak ekonomik değer kazanmasını sağlamaktadır.

Her çeşit toplu elektronik atığı peşin ödeme yaparak satın alıyoruz.

Elinizde bulunan hurda cep telefonu , hurda cep telefonu anakartı , Cep Telefonu Bord Hurdası , tablet hurdaları , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları gibi tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55