Cep Telefonu Hurdaları

Cep Telefonu Ekran Yenileme İşlemi

Cep Telefonu Ekran Yenileme İşlemi hasar gören cep telefonu ekranlarının yenilenmesi yani uluslararası adıyla refurbish edilmesi ile yeniden kullanılabilir ekran haline getirilmesi işlemidir.

Cep Telefonu Ekran Yenileme İşlemi genel olarak Apple ve Samsung gibi yüksek yoğunluklu ekran kullanan markalara ait yaygın telefon modelleri nin kırık ekranlarının yenilenmesi ile başlamış olup günümüzde neredeyse tüm markaların tüm cihazlarının ekranlarını yenileyebilecek teknolojiler ülkemize getirilmiş ve faal durumdadır.

Cep Telefonu Ekran Yenileme İşlemi yapılması veya yapılmaması bir tercihtir ama bu tercihin temel belirleyicisi ekonomik değer ve kullanım yoğunluğu olarak karşımıza gelmektedir. Kısaca ve net belirtmek gerekirse kırık ekranların yenilenmesi veya yenilenmemesi ekranın yenisinin veya muadilinin fiyatına göre belirlenmektedir.

Ekonomik değeri yüksek olan sıfır yada muadil ekranlar yerine ekranların yenilenerek tekrar kullanılması daha ekonomik bir çözüm sunuyorsa yenileme doğru bir seçimdir ve tüm cep telefonu kırık ekran yenileme sektörü de bu hesaplama ile yola çıkmaktadır.

Bir örnek vermek gerekirse A firmasının ürettiği X model ekranın orjinal ekranı 500 TL , muadil ekranı 250 TL ise ve kırık bir ekranı yenileme maliyeti 50 TL ise bu ekran yenilendiği zaman bol miktarda alıcısı varsa ve 200 TL fiyat ile alıcı bulunabiliyorsa ekran yenileme sektörü bu ekranı alım yenilemeyi değerlendirir ve yapar.

Zıt bir örnek vermek gerekirse B firmasının ürettiği Y model ekranın orjinali 250 TL , muadil ekranı 100 TL ise ve kırık ekranı yenileme maliyeti 50 TL ise bu kırık ekranı yenileme maliyeti , yenileme işçiliği , kırık ekranların toplama maliyeti ve işçiliği sonucunda 100 TL değere bile satılamayacak bir ekran ortaya çıkacağı için bu ekranı yenilemek için kimse heves göstermeyecektir.

Yani özetle ekran yenilemesi ekonomik değeri yüksek olan ekranlarda yapılmaktadır ve faydalıdır, bu sebeple orjinal veya muadil yeni veya yenilenmiş ekran fiyatları yüksek olan cep telefonu modellerinin ekranları yüksek ekonomik değere sahiptir. Genel olarak son 5 yıl içerisinde üretilmiş olan ve orta ve üstü segment tüm orjinal markalı cep telefonlarının ekranları yüksek ekonomik değere sahiptirler.

Cep Telefonu Ekran Yenileme İşlemi yapılabilmesi için ekranın sadece dış koruma camı ve dokunmatiğinin hasar görmüş olması ve ekranın görüntü veren led paneli üzerinde hasar bulunmaması gerekmektedir , yani cep telefonunun üretttiği görüntünün dört kenara kadar muntazam görüntü verdiği ve hiçbir panel hasarı bulunmayan cep telefonu ekranlarının yenilenmesi mümkün olabilmektedir. Tamamen kırılan yani görüntü veremeyen veya görüntü bölgesinde çatlak kırık darbe olan ekranların hiçbir teknik ile yenilenme ihtimali bulunmamaktadır ve tamamen hurda ekran olarak değerlendirilmektedir.

Tamamen kırılan cep telefonu ekranları da cep telefonu ekran hurdası olarak değerlendirilmektedir ve ekonomik değeri yalnızca cep telefonu anakartı na bağlantığı sağlamakta olan veri aktarma kablosu yani ekran filmi isimli parça üzerindeki bakır kadardır ve bu değer oldukça düşüktür.

Şirketimiz Cep Telefonu Ekran Yenileme İşlemi yapan çözüm ortakları ile çalışmaktadır, 100 adet ve üstü yenilenebilir ekran stoklarınız için bizi arayabilirsiniz.

Şirketimiz her çeşit cep telefonu hurdası , cep telefonu anakart hurdası , cep telefonu pili hurdası , cep telefon ekran hurdası , tablet hurdaları , laptop hurdaları , elektronik kart hurdaları , bilgisayar hurdaları ve her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve çevreci yöntemler ile geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55