Genel

Cep Telefonu Hurda Batarya Fiyatları

Cep Telefonu Hurda Batarya Fiyatları son yıllarda hızlı bir artış göstermiştir ve neredeyse hiçbir değeri olmayan pil hurdaları artık çok değerli! Bunun temel sebebi dünya genelinde taşınabilir teknolojilerdeki ve otomotiv sektöründeki değişim rüzgarı.

Bundan birkaç yıl önce hiçbir değeri olmayan cep telefonu pil hurdaları , tablet batarya hurdaları , notebook pili hurdası gibi her çeşit Lithium İon pilin artık bir değeri var hemde çok yüksek , bunun temel sebebi bu hurda bataryaların içerisindeki kimyada gizli.

Lithium İon ve Lithium Polimer bataryaların üretiminde kobalt , graphite ve lithium elementleri kullanılmaktadır, bu elementler nadir toprak elementleridir ve laboratuvar ortamında saflarştırılmaları son derece maliyetlidir ve madencilik kaynaklarında da nadir bulunan elementler arasında yer alırlar. Bir başka deyişle madenlerde çok az çıkarılabilir ve endüstri girdisi olması için hazırlama aşaması zor ve yüksek maliyet içeren elementlerdir.

Yani lithium ion teknolojisine sahip pillerin üretim maliyeti , gerekli hammaddelerin maliyeti yüzünden çok yüksektir, işte bu yüzden basit piller birkaç lira iken lithium ion piller yüzlerce lira hatta binlerce lira değerindedir.

Bu yüksek değerli lithium pilleri üretme maliyeti gerçekten yüksek ve her pil gibi birkaç yıllık kullanımdan sonra kullanım dışı piller yeni üretim için harika bir kaynak sunabiliyor, işte bu sebeple Cep Telefonu Hurda Batarya Fiyatları günden güne yükseliyor çünki dünyadaki batarya ihtiyacı inanılmaz bir hızla artarken bu bataryaları üretecek hammadde kaynakları bu kadar hızla artmadığı gibi maliyetleri de çok yüksek.

İşte bu sebeple batarya hurdalarının geri dönüşümü ile elde edilen elementler çok değerli ve bu bataryaları geri dönüştürme işi ile uğraşan şirketler yüksek fiyatlar ile cep telefonu bataryaları ve tablet bataryaları nı satın alıyorlar ve geri dönüşümlerini yapıyorlar.

Bu geri dönüşüm ekonomisi sayesinde yıllar boyunca çöpe giden veya bedelsiz olarak geri dönüşüme verilen gsm tablet ve cep telefonu pillerine ikinci bir ekonomik şans sunulur hale geliyor ve elektronik atık geri dönüşüm tesisleri ve akü geri dönüşüm tesisleri gibi akü pil batarya geri dönüşüm lisansı ve izini olan tesisler bu tip batarya pil hurdası nı ücret karşılığında satın alarak ekonomik değer kazanmasını sağlayabiliyorlar.

Şirketimiz her çeşit cep telefonu hurdası , tablet hurdası ve laptop hurdası na ek olarak cep telefonu batarya hurdaları , tablet pili hurdaları ve laptop pili hurdaları nı yüksek fiyatlar ile peşin ödeme ile satınalmaktadır. Tüm toplu hurdalarınızın peşin ödeme ve güncel fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55.

Güncel fiyatlarımızı öğrenmek için hurda elektronik alım fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.