Akıllı Telefon Hurdaları Cep Telefonu Hurdaları

Cep Telefonu Kart Hurdaları

Cep Telefonu Kart Hurdaları cep telefonlarının içerisinde bulunan ve cep telefonlarının tüm elektronik işlevlerini yerine getiren cep telefonu anakartlarının hurdalarıdır. Hurda cep telefonu anakartları çok yüksek verimli elektronik kart hurdaları sınıflandırmasına giren bir anakart hurdası olduğu için ekonomik değerleri çok yüksektir. Bu sebeple cep telefonu tamir sektörü ve geri dönüşüm sektörünün azami özen göstermesi gereken atıklar arasında yer almaktadır.

Cep Telefonu Kart Hurdaları hurdaya ayrılmış olan cep telefonlarının sökülmesi ile ortaya çıkmakta olan önemli elektronik atıklar arasında yer almaktadır. Geri dönüşüm değeri bakımından her cep telefonu anakartı aynı verimlilikte değildir bilgisayar anakart hurdalarında olduğu gibi daha eski nesil telefonların anakartlarının ekonomik değeri daha yüksektir. Bunun sebebi gelişen kimya ve metalurji bilimi ve elektronik üretim tekniklerindeki ilerlemedir. Daha önceki dönemde 20 tane ayrı elektronik devre elemanı ile gerçekleştirilebilen bir görev gelişen teknoloji ve bilim ile 1 ekipman ile gerçekleştirilebiliyorsa 20 devre elemanı yerine bir entegre devre elemanı kullanımı yapılarak üretilen daha yeni nesil elektronik kartlar daha az sayıda devre elemanı içerir, daha basit üretilir ve daha az hammadde kullanılır, üretim biliminin temelinde de bu yatar daha yalın , daha az malzeme kullanarak daha ekonomik şekilde üretmek her zaman için temel hedef olmaktadır. Daha uygun maliyet ile üretilen daha yeni nesil telefonlar göreceli olarak daha ekonomik değer ile satılırlar ve daha çok tüketilirler bu sayede karlılık artar.

Bu mantıkla üretimin yalınlaştırılması ve ekonomikleştirilmesi daha uygun maliyetler ile mümkündür daha uygun maliyetler ile üretilen cep telefonlarının üretiminde de daha düşük maliyetin oluşabilmesi içn cep telefonu anakartını oluşturan komponentlerin üretim maliyetlerinin düşürülmesi yatmaktadır daha uygun maliyetli komponentler üretebilmek için nadir metallerin daha az kullanıldığı veya alaşımların daha az nadir metaller içerdiği alternatifler kullanılır ve bu sayede daha uygun maliyetle aynı işi hatta daha iyisini yapabilen elektronik devre sistemleri tasarlanır.

Bu sebeplerle yeni nesil cep telefonlarının hurdaya ayrılan anakartlarının geri dönüşüm değerleri eski nesil cep telefonlarına göre daha düşük olmaktadır. Cep telefonu hurda anakartı ne kadar eski bir cihaza ait ise o kadar yüksek geri dönüşüm değeri olmaktadır.

Şirketimiz her çeşit cep telefonu hurdası, anakart hurdası , cep telefonu anakart hurdaları , tablet hurdaları , laptop hurdaları , bilgisayar hurdaları gibi toplu elektronik atıkların alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın ve Cep Telefonu Kart Hurdaları nın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55