Akü Pil Hurdaları Cep Telefonu Hurdaları

Cep Telelefonu Batarya Hurdaları

Cep Telelefonu Batarya Hurdaları kullanım dışı kalan cep telelefonu pilleri dir yani hurda cep telefonu pilleri Cep Telelefonu Batarya Hurdası olarak isimlendirilmektedir. Peki cep telefonu bataryaları neden hurda haline gelir, bunu incelediğimizde birçok sebep karşımıza gelmektedir.

En yaygın olarak yaşanan durum cep telefonu pilinin kullanım ömrünü tamamlamasıdır, cep telefonu pilleri lithium ion teknolojileri ve lithium polimer teknolojilerinin en son noktasını günümüzde kullanıyor olsa da geçmişten gelen ve günümüzde kullanılan tüm cep telefonu pillerinin belirli bir kullanım süresi vardır, yani cep telefonu pili hiç kullanılmasa da belirli bir süre sonra işlevini kaybeder yani şarj tutma becerisini kaybeder, ama esas kayıp alınıp kullanılırken yaşadığı şarj ve deşarj yani dolma boşalma döngüsüdür, cep telefonu bataryası dolma ve boşalma işlemlerinde belirli bir ömür kaybı yaşar ve belirli bir noktadan sonra pil eskisi kadar yüksek enerji depolamamaya yani enerji tutma özelliğini biraz biraz kaybetmeye başlar ve belirli bir süre yani belirli bir kullanım yani dolma boşalma döngüsü sonunda cep telefonu pili kayda değer şekilde enerji tutma vazifesini yapamaz olur ve kullanının şarj sorunları yaşaması cihazın pilinin yenilenmesi kararının verimesi ile yenilenmesi sonucunu doğurur.

İşte bu durumda eski pil hurda cep telefonu bataryası haline gelir ve yeni pil kullanılmaya başlanır.

Yukarıda izah ettiğimiz durum cep telefonu pilinin işlevini sürekli kullanım sonucunda kaybetmesi sonucunda yenilenmesi sebebi ile eski pilin cep telefonu pil hurdası haline gelmesi durumudur.

Diğer bir durum ise cep telefonun bozulması veya yetersiz özellikleri sebebi ile yenilenmesi sebebi ile kullanım dışı kalması ve bu sebep ile üzerindeki pilin de kullanılmaz hale gelmesidir. Yani hurdaya ayrılan cep telefonları cep telefonu hurdası olurken üzerlerindeki piller de hurda cep telefonları haline gelirler.

Şirketimiz her çeşit cep telefonu pili hurdaları , cep telefonu hurdaları , cep telefonu anakart hurdaları ve her çeşit hurda cep telefonu bordu alımı yapmaktadır. Tüm toplu cep telefonu hurdaları nın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55