Bilgisayar Hurdaları

Çevre Birimi Hurdaları

Çevre Birimi Hurdaları bilgisayar donanımları arasında yer alan bir sınıf olan çevre birimleri nin hurdalarıdır. Çevre Birimi masaüstü bilgisayarlara bağlanarak çalışan her çeşit ekipmanı tanımlamaktadır. Bunlar Klavye Mouse Tarayıcı Trackball Hoparlör Webcam gibi masaüstü bilgisayara ek bir çıkış veya giriş olanağı tanıyan ekipmanlardır ve bu çevre birimleri yüksek seviye elektronik bileşen değildir.

Klavyeler masaüstü bilgisayarların karakter girdisi sağlamak için kullandığı ekipmanlardır ve kullanıcıların metin girdilerine olanak sağlarlar.

Mouse kullanıcıların ekran üzerindeki nesnelere erişmek ve bunlar ile ilgili komutlarını hızlı ve kolay biçimde iletmeleri için geliştirilmiş ekipmanlardır.

Trackball mantık olarak mouse ile tam olarak aynıdır fakat tek farkı kullanıcının mouse gövdesini değil hareket alıcısını yönlendirmesidir, genellikle grafik tasarımcılar kullanmayı tercih etmektedir.

Hoparlörler bilgisayarların ses çıkışını sağlayan ekipmanlardır, mikrofonlar ise ses girişi sağlarlar.

Webcamler bilgisayarların video alıcısı özelliği kazanmasını sağlarlar ve görüntülü iletişime olanak verirler.

Tüm bu ekipmanlar temel çevre birimleridir, tarayıcılar , ses kaydediciler , tv kartları vb çok çeşiti çevre birimleri de bulunmaktadır.

Çevre Birimi Hurdaları kullanım ömrünü tamamlamış ve kullanılmaz hale gelerek elektronik atık haline gelmiş çevre birimleridir ve elektronik atık geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazanmaları sağlanır ve çevreye verebileceği olumsuz etkilerin önüne geçilir.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı ve geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu bilgisayar hurdaları , elektronik kart hurdaları , bilgi işlem hurdaları , Çevre Birimi Hurdaları, ağ cihazı hurdaları , tablet hurdaları , cep telefonu hurdaları , laptop hurdaları gibi toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme yapılarak satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55