Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Çin Anakart Hurdaları

Çin Anakart Hurdaları genel olarak anlamsız gözüken bir tanım olsa da elektronik hurda ile ilgilenmekte olan geri dönüşüm firmaları açısından anlamlı bir tanımdır. Cin Anakart tanımı yalnızca Türkiyedeki geri dönüşüm sektörünün kullanmakta olduğu bir tanımlama olması sebebi ile bize özel bir sınıflandırma olduğu unutulmamalıdır.

Yani Türkiyede Çin Anakart Hurdası olarak sınıflandırılmakta olan anakart hurdaları yurtdışıdnaki elektronik atık geri dönüşüm tesisleri ve elektronik atık geri dönüşüm rafinerilerinde farklı sınıflar olarak tanımlanmaktadır.

Geri dönüşüm sektörümüzün tanımlaması dünya ile uyumsuz olmasına karşın yıllardır alışagelmiş bir ayrım mantığı oluşturduğu için öğrenilmesi faydalıdır. Yalnız dünya ile uyumsuz bir sınıflandırma mantığı kullandığımız unutulmamalıdır, Dünya üzerinde hiçbir tesis Türkiyedeki Çin Anakart hurdası tanımlamasını anlamaz kullanmaz ve ticari işlemlerde kullanmaz.

Çin anakart hurdaları genel olarak yeni nesil anakart hurdaları nı tanımlayan bir ifadedir, yani çin anakart ile yeni nesil anakart hurdası aynı anlama gelmektedir.

Bu tanımlama pentium 3 den sonra üretilmiş olan her çeşit masaüstü bilgisayar anakart hurdasını tanımlamaktadır fakat bu tanımlama da da hatalar bulunabilmektedir.

En doğru tanım şu şekildedir, 400 taneden daha az işlemci bacağı bulunan her çeşit masaüstü bilgisayar anakart hurdası yeni nesil masaüstü bilgisayar anakart hurdasıdır ve çin anakart olarak da tanımlanmaktadır. Bu tanım ile AMD Intel Cyrix IBM ve markalı olarak dünyada satılmış olan tüm anakartlar arasındaki yeni nesil anakart hurdaları yani çin anakartı hurdaları nın tamamı tanımlanmış olabilir.

Yeni nesil anakart hurdalarından bahsedilmişken eski nesil anakart hurdaları ile farklılıklarından da bahsetmek yerinde olur. Pentium 3 ve daha önceki nesile ait işlemcileri kullanan her çeşit masaüstü bilgisayar anakart hurdası ise eski nesil anakart hurdası olarak değerlendirilmektedir. Bazı hurda firmaları bu anakartlara da orjinal anakart hurdası olarak da isim verebilmektedir.

Şirketimiz her çeşit masaüstü bilgisayar anakart hurdaları , eski ve yeni nesil anakart hurdaları , eklenti kartı hurdaları , elektronik kart hurdaları , tablet hurdaları , cep telefonu hurdaları , cep telefonu anakart hurdaları , laptop hurdaları , sunucu hurdaları , ağ cihazı hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm elektronik hurdalarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55