Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Çin Kartı Nasıl Sınıflandırılır ?

Çin Kartı Nasıl Sınıflandırılır yalnızca Türkiyeye has bir soru olabilir. Bunun temel sebebi dünya üzerinde çin kartı diye bir kart yoktur, bir elektronik kart hurdasının bir ülke ile bağdaştırıldığı yalnızca ülkemizde görülmektedir. Bu biraz da ülkemizde yer alan düşük sınıf madenlerin çin adı ile anılması ile ortaya çıkmıştır, çin kromu diye de anılan düşük vasıflı kromlardan yola çıkarak bilgisayar anakart hurdaları içerisinde yer alan daha düşük sınıf olarak değerlendirilmekte olan yeni nesil anakart hurdaları çin kartı hurdaları olarak sınıflandırılabilmektedir.

Aşağıda birkaç örnek ile çin kartı hurdası yada yeni nesil masaüstü bilgisayar anakart hurdalarına ait bir fotoğraf galerisi görüyorsunuz.

Yukarıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi tüm çin kartı hurdası , çin anakart hurdası , p4 kart , yeni kart , pc kartı , bilgisayar kartı , çin anakartı gibi isimler de veriliyor olsa da bu sınıflandırmanın doğru adı yeni nesil masaüstü bilgisayar anakart hurdalarıdır. Yeni nesil tanımı pentium 4 ve daha sonraki nesil işlemcileri destekliyor olmalarından kaynaklanmaktadır.

Eski nesil anakart hurdaları ise p3 ve daha önceki nesil işlemcileri desteklemektedir.

Yeni nesil masaüstü bilgisayar anakartları p4 sonrası nesil tüm işlemcileri kapsamaktadır, 400 den fazla işlemci bacağı bulunan , 1 ghz ve daha üstü hızları destekleyen , 64 bit mimariyi destekleyen her çeşit masaüstü bilgisayar anakartı yeni nesil masaüstü bilgisayar anakartlarıdır.

Eski nesil bilgisayar anakartları ise 400 den az işlemci bacağına sahiptir en kolay bu şekilde ayrıştırma yapılabilir.

Ayrıca yeni nesil masaüstü bilgiayar anakartlarını üstlerine takılan işlemcilerden de tanıyabilirsiniz. Aşağıda yer alan fotoğraflardaki tüm masaüstü bilgisayar anakartları yeni nesil pc anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Detaylı incelendiğinde yeni nesil masaüstü bilgisayar anakart hurdaları nın yani çin kartı hurdaları nın işlemci soketlerinin tamamının metal işlemci hurdası sınıflandırmasına girmekte olan işlemcileri destekledikleri gözlemlenmektedir.

Yani bir masaüstü bilgisayar metal işlemci kullanıyorsa bu bilgisayarın anakartı da yeni nesil masaüstü bilgisayar anakart hurdası sınıflandırmasına dahil olmaktadır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , laptop sunucu tablet hurdaları , cep telefonu hurdası , işlemci ram harddisk hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik hurda alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik hurdalarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55

Güncel alım fiyatlarımıza erişmek için toptan elektronik hurda alım fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.