Anakart Hurdaları

Çin Kartı Sınıflandırması Nedir ?

Çin Kartı ismi genel olarak geleneksel hurda sektörünün taktığı sadece Türkiyede kullanılan bir isim olarak karşımıza gelmektedir. Dünya üzerinde standartlaşmış elektronik atık sınıflarında böyle bir sınıflandırma bulunmamaktadır. Daha çok krom hurdasında kullanılan düşük sınıf kromlara çin krom adı verilmesi gibi anakart hurdaları içerisindeki düşük sınıflı kartlara da çin anakartı ismi takılmıştır ve bu biraz gelenekselleşmiş olarak kullanılmaktadır.

Genel olarak yeni nesil anakart hurdaları olarak sınıflandırılan anakartlara geleneksel hurda firmaları çin kartı ismini vermektedir, bu sınıf avrupa elektronik atık sınıflandırmasına göre 2A sınıfı masaüstü bilgisayar anakartlarını tanımlamaktadır, birçok uluslararası geri dönüşüm tesisinde aynı sınıflandırma kullanılıyor olsa da bazı nesil anakartların 2B veya 3A sınıflandırmasına da taşındığını son dönemlerde görmekteyiz.

Genel olarak çin kartı olarak sınıflandırılan yeni nesil anakart hurdaları nın en doğru ve aldatmaca olmadan ayrımı Intel 478 pinden sonraki nesile ait olan intel işlemci destekli masaüstü bilgisayar anakartları ve amd 462 pinden daha sonraki amd masaüstü anakartları olarak değerlendirilmektedir. Arada özel bir seri olan 423 pin anakartlar da 478 pin gibi sınıflandırılmakla beraber gözden kaçırılabilmektedir.

En doğru çin kartı yani yeni nesil anakart hurdası tanımı 400 taneden fazla işlemci pini bulunan her çeşit masaüstü bilgisayar anakartı nın çin kartı olarak değerlendirileceğinin anlaşılması ile olmaktadır. Bu sınıflandırmaya giren intel masaüstü bilgisayar anakartları 423 478 775 1150 1151 1155 1156 1366 2011 pin gibi her çeşit Core serisi işlemciyi destekleyen anakartlar ve AMD masaüstü bilgisayar anakartları olarak da 462754 939 940 AM2 AM2+ AM3 FX ve tüm yeni nesil anakartlar olarak düşünülmelidir.

Eski nesil anakart hurdası olan anakart hurdaları da anakart olarak isimlendirilmektedir, bu sınıflandırma adı da çok genel olarak kalmakla beraber sınıflandırmanın anlaşılması adına çok kolay bir ayrıma sahiptir, Bir anakart üzerindeki işlemci yuvasında 400 taneden az pin bulunuyorsa bu anakart eski nesil anakart hurdası olarak sınıflandırılacaktır.

Çin Kartı ve Anakart sınıflandırmasının bilinmemesi büyük maddi kayba sebep olabilmektedir çünki aralarında yaklaşık %40 bir değer farkı bulunan bu iki sınıfın ayrımının yapılabilmesi bilgisayar donanım bilgisi veya hurda ayrımına alışmış eğitimli biri tarafından yapılması ile engellenebilir bu sebeple ayrım konusunda bilginiz yoksa satınalma uzmanlarımızdan destek isteyiniz.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik hurdaları , Çin kartı hurdaları , Sunucu hurdaları , Hurda Tablet , Hurda laptop , hurda cep telefonu anakartı gibi her çeşit elektronik atık alımı ve çevreci tesislerinde geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm alımımız tonaj sınırı olmaksızın peşin olarak yapılamktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın doğru sınıflandırma ve peşin ödeme ile en güncel ve yüksek fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55