Anakart Hurdaları

Core2Duo Anakart Hurdaları

Core2Duo Anakart Hurdaları Intel Core2Duo ailesi işlemcileri destekleyen masaüstü bilgisayar anakartlarının hurdalarıdır. Kullanım esnasında bozulan veya kullanıldığı bilgisayarın başka parça yada parçaları bozulduğu için kullanım dışı kalan anakartların tamamı Core2Duo Anakart Hurdaları olarak değerlendirilmektedir. Core2Duo işlemci ailesi Intelin gerçek çift çekirdek mimarisinin ilk üyeleridir, uzun süre satışta kalan bu işlemci ailesi pentium 4 ailesinden sonra üretilmeye başlanmıştır ve Core2Quad yani gerçek dört çekirdekli işlemci ailesi üretilmeye başlanana kadar satışta kalmıştır.

Dönemine göre olağanüstü güçlü işlemciler olan Core2Duo ailesi günümüzün ihtiyaçları düşünüldüğünde oldukça zayıf işlemcilerdir ve basit kullanıcı ihtiyaçları haricinde performansı yetersizdir. Sadece basit masaüstü uygulamalar , basit muhasebe programları ve temel internet erişimi için yeterli performans sergileyebilen işlemci sınıfları bulunan Core2Duo ailesinin satışı günümüzden 10 yıl kadar önce durmuş durumdadır.

Bu sebeple Core2Duo işlemci kullanan bir bilgisayarın arızalanması sonucunda donanım temin edilerek tekrar çalışır hale getirilmesi pek kolay olmamaktadır, arızalanmaları sonucunda bilgisayar hurdaları haline gelmeleri kaçınılmaz olmaktadır. Hurda bilgisayarların tamamı ve içerisindeki tüm donanımlar gibi Core2Duo Anakart Hurdaları da elektronik atıklardır ve elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından satınalınarak geri dönüşüm yapılan elektronik atıklardır.

Core2Duo Anakartlar tüm büyük anakart üreticileri tarafından en az onlarca model olarak üretilmiştir çok farklı chipsetler kullanarak toplam 4 nesil olarak kabul edilen core2duo işlemcileri destekleyen anakartların bazı modelleri Core2Quad işlemcileri de desteklemektedir. Günümüzde 7000 ve 8000 kodlu işlemciler halen aktif olarak kullanımına devam edebilmektedir çünki bu işlemciler yüksek cache kapasitesi , yüksek işlemci frekansı ve en son teknolojiye sahip core2duo işlemcilerdir ama 6000 ve önceki nesil işlemcilerin performansı genel güncel uygulamalar için yetersiz gelmektedir.

“Core2Duo Anakart Hurdaları” pentium 4 ve sonrası anakart hurdaları sınıfını belirleyen yeni nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına girmekte olan ve eski nesil anakart hurdalarına göre daha düşük ekonomik değere sahip elektronik kart hurdalarıdır. Değeri daha düşük olsa da çok yüksek miktarda hurdaya ayrıldıkları için yüksek ekonomik fayda sağlamaları sebebi ile bilgi teknolojileri donanım servis hizmetleri sağlayan bilgisayar firmaları ve geleneksel hurdacılar tarafından yüksek miktarda temin edilme şansı bulunmaktadır ve satışından çok önemli bir gelir elde edilebilmektedir.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , laptop hurdaları , harddisk hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi elektronik atıkların alımını ve geri dönüşümünü yapmaktadır, elinizde bulunan tüm toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55