Elektronik Hurdaları Monitör Hurdaları

CRT Televizyon Kartı Hurdaları

CRT Televizyon Kartı Hurdaları katod ışın tüpü teknolojisi kullanan yani tüplü televizyon olarak anılan televizyonların içerisinde bulunan elektronik devre sistemleridir.

Analog ve düşük çözünülürlüklü düşük tazeleme hızlı eski nesil analog yayınları çözerek görüntü haline getirmek üzere dizayn edilen tüplü televizyonların artık tamamı CRT Televizyon Hurdaları olarak değerlendirilmektedir ve neredeyse hiçbir kullanım alanı kalmamıştır.

Çok nadir kullanımı sürdürülen tüplü televizyonlara ek olarak çok az sayıda özel uygulama dışında tüplü televizyonların hiçbir kullanım alanı yoktur, çalışıyor olsalar da CRT Televizyon Hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

İçerdikleri kurşun fosfor gibi ağır metaller yüzünden tehlikeli atıklar olarak da sınıflandırılan tüplü televizyonların geri dönüşüm yapılarak olumsuz çevre etkilerinin önüne geçilmesi ve ekonomik değer kazanmaları sağlanmaktadır.

CRT Televizyon Kartı Hurdaları C sınıfı elektronik kart hurdaları olarak değerlendirilmektedir yani içeriğinde yalnızca bakır demir aluminyum kalay ve kurşun elementleri bulunur ve bu elementler toplam ağırlığının yarısından az miktardadır, bu sebeple bilgisayar hurdaları elektronik hurdaları veya cep telefonu hurdaları gibi yüksek vasıflı elektronik atıklar arasında yer almazlar.

Şirketimiz her çeşit toplu miktardaki bilgisayar hurdaları , cep telefonu hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , tablet hurdaları , laptop hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55