Bilgisayar Hurdaları İşlemci Hurdaları

Demirli İşlemci Hurdaları

Demirli İşlemci Hurdaları kullanım ömrünü tamamlamış metal soğutucu ünitesi barındıran yeni nesil işlemcilerin hurdalarıdır. Tüm işlemci hurdaları gibi Demirli İşlemci Hurdaları da yüksek ekonomik değere sahiptirler, bunun temel sebebi işlemcilerin nano teknolji ürünleri olması ve üretimlerinde ağır metallere ek olarak nadir metaller ve kıymetli madenler de kullanılıyor olmasıdır.

İsim olarak Demirli İşlemci Hurdaları olarak anılıyor olsalar da genel olarak üst kısımlarındaki soğutucular saf bakır veya aluminyum bakır alaşımları gibi alaşım malzemelerdir, üst kısımdaki soğutucu plakanın temel mantığı işlemci içerisinde oluşan ısının işlemci üst yüzeyinden soğutma sistemine başarılı şekilde aktarılmasıdır.

Demirli İşlemci Hurdaları veya metal işlemci hurdaları olarak adlandırılan bu işlemcilerin tamamı elektronik dizayn olarak genellikle 60w 145w arası güç tüketimine sahiptir, birkaç cm boyutlarındaki bir elektronik donanım olan işlemcinin bu kadar yüksek enerji tüketimi esnasında ısı ortaya çıkmaktadır ve bu soğutucu plakanın görevi işlemci üzerinde oluşan ısının soğutma sistemi olan işlemci fanına homojen ve geniş bir alandan çok kolay şekilde aktarması ve soğutulabilmesidir.

Genel olarak incelendiğinde Demirli İşlemciler yada metal işlemciler yeni nesil anakart hurdaları olarak değerlendirilen pentium 4 sonrası masaüstü bilgisayarlar üzerinde görülmektedir. Eski nesil bilgisayarlarda bu çeşit işlemcilere genel olarak rastlanmamaktadır.

Günümüzde üretilen masaüstü ve sunucu işlemcilerin tamamı aynı mimaride üretilmekte olup ekonomik değer bakımından aynı işlemci sınıflandırılmasına dahil olmaktadır. Kısaca belirtmek gerekirse aşağıdaki işlemci ailelerinin tamamı Demirli İşlemci Hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Intel Pentium 4 423 Pin, Intel Pentium 4 478 Pin , Intel 478 Pin Celeron Ailesi , Intel Core Duo Ailesi , Intel Core Quad Ailesi , Intel Xeon 771 Pin ve sonraki seriler, Intel Core I ailesi , AMD 754 939 940 941 ve Tüm buldozer ailesi yeni nesil metal yada demirli işlemci hurdaları olarak değerlendirilen işlemci aileleridir.

Sınıflandırma kolaylığı açısından üst kısmından yani anakarta montaj pinleri altta kalacak şekilde yani marka model ve kodların yazıldığı üst kısma bakıldığında yüzeyi neredeyse kaplayan gri parlak metal kaplama görülen tüm işlemciler bu aileye dahil olmaktadır.

Şirketimiz her çeşit işlemci hurdaları , Demirli İşlemci Hurdaları , metal işlemci hurdaları , plastik işlemci hurdaları , seramik işlemci hurdaları , sarı göbekli işlemci hurdaları gibi her çeşit hurda işlemci , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , laptop hurdaları , bilgi işlem hurdaları , tablet ve cep telefonu hurdaları alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55