Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Ekran Kartı Hurda Türleri

Ekran Kartı Hurda Türleri ekran kartı hurdaları nın türlerini ifade etmektedir, genel olarak tüm erkan kartları aynı gibi gözüküyor olsa da aralarında teknik farklar vardır, elektronik atık olarak bakıldığında ekran kartı hurdaları nın birbirinden bir ekonomik farkı bulunmamaktadır.

Ekran kartları masaüstü bilgisayarlarda ve üst seviye dizüstü bilgisayarlarda bulunur, genel olarak ekran kartı hurdası ifadesi masaüstü bilgisayarlar üzerinde bulunan eklenti kartı olarak kullanılan ekran kartları nın hurdalarını ifade etmektedir çünki laptop ekran kartı hurdaları laptop anakart hurdası sınıflandırmasına girmekte olan donanımlar olarak değerlendirilmektedir.

Ekran Kartı Hurda Türleri genel olarak ekran kartlarının arabirimlerini ifade etmektedir , en eski bilgisayarlarda ISA EISA ve VESA arabirime sahip ekran kartları kullanılmaktadır bunlar 8 ve 16 bit ekran kartları olarak karşımıza gelmektedir, AGP slotlarının çıkması ile AGP ekran kartları kullanılmaya başlanmıştır , AGP ekran kartları ise 32 bit kartları olarak karşımıza gelmektedir. PCIEX ekran kartları ise 64 bit ve 6.4gb saniye hıza ulaşabilen günümüzün ekran kartları olarak değerlendirilmektedir.

PCI EX genişleme yuvaları günümüzde 3.0 sürümü ile karşımızadadır ve yeni nesil ekrankartları bu arabirime ihtiyaç duymaktadır ve olağanüstü yüksek işlem kabiliyetine sahiptirler.

Ekran Kartı hurdaları eski nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına girmekte olan yüksek vasıflı elektronik kart hurdaları olarak karşımıza gelmektedir ve yüksek ekonomik değerleri sayesinde önemli bir geri dönüşüm malzemesidir. Bunun bilincinde olan bilgisayar firmaları ve geleneksel hurda firmaları hurda ekran kartları nın satışı ile memnun olacakları bir ek gelir fırsatına sahiptirler.

Şirketimiz her çeşit anakart hurdası , ekran kartı hurdası , bilgisayar hurdası , elektronik kart hurdası , laptop hurdası , modem hurdası , bilgi işlem hurdaları , ram işlemci harddisk hurdası, ağ ürünü hurdası , sunucu hurdası, hurda cep telefonu , hurda tablet gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır, elinizde bulunan her çeşit toplu elektronik atığın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55