Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Ekran Kartı Hurdaları Sınıflandırması

Ekran Kartı Hurdaları Sınıflandırması anakart hurdaları sınıflandırması yapılırken yapılması gereken adımlardan biri olarak değerlendirilmektedir. Ekran kartı hurdaları masaüstü bilgisayar anakart hurdaları arasında yer alan ekran kartlarının doğru sınıfa ayrılması işlemidir, masaüstü bilgisayar hurdalarının sökümü esnasında birçok sınıf elektronik kart hurdası karşımıza gelmektedir, bunlar anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , eklenti kartı hurdaları , harddisk hurdaları , cdrom hurdaları , power supply hurdaları , bilgisayar kablo hurdaları ve metal plastik hurdaları olarak sınıflandırılabilir.

Ekran Kartı Hurdaları Sınıflandırması yapılırken eklenti kartı hurdaları sınıflandırmasına dahil edilen bir anakart hurdası türüdür, eklenti kartları masaüstü bilgisayar hurdaları ve sunucu hurdaları üzerinde bulunan ve görevini anakarta takılarak gerçekleştiren her çeşit görev kartının hurdasına verilen sınıflandırma adıdır. En yaygın olarak karşılaşılan eklenti kartı hurdaları ise ekran kartı hurdaları , ethernet kartı hurdaları , ses kartı hurdaları ve tv kartı hurdalarıdır, bunlar yaygın olarak masaüstü bilgisayarlarda bulunmaktadır.

Bu tip kartlar genellikle grafik ve oyun bilgisayarlarında halen bulunmakla beraber daha çok eski nesil bilgisayar hurdalarında daha çok bulunurlar, bunun sebebi eski nesil bilgisayarlar üzerinde anakart ile birleşik olarak ekran kartı ses kartı ve ethernet kartının bulunmuyor olmasıdır. Bu işlevleri yapabilmesi için bu kartların ek olarak alınması ve anakart üzerine bağlanarak çalıştırılması gerekmektedir. Günümüzden yaklaşık 20 sene önceden bu yana üretilen masaüstü bilgisayar anakartlarının neredeyse tamamında tümleşik grafik kartı ses kartı ve ethernet kartı bulunuyor olması sebebi ile yeni nesil bilgisayarlarda bu kartlara çok sık rastlanmamaktadır.

Şirketimiz her çeşit anakart hurdası , bilgisayar hurdası , cep telefonu hurdası , bilgi işlem hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik kartın alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55