Elektronik Hurdaları

Elektrik Sayacı Kartı Hurdaları

Elektrik Sayacı Kartı Hurdaları kullanım ömrünü tamamlamış olan elektrik sayaçlarının üzerinde yer almakta olan elektronik devre kartları nın hurdalarıdır. Elektrik sayaçlarının temel görevi sayacın kontrol ettiği elektrik tesisatı üzerindeki cihazlar tarafından tüketilmekte olan elektrik enerjisinin hesaplanmasıdır.

Elektrik enerjisi üretilen , taşınan ve tüketilince yok olan bir enerji türüdür yani elektrik enerjisi üretilir taşınır ve tüketilir, tüketim noktasındaki toplam tüketim ise tüketen kişiye fatura edilir ve bu sayede elektrik enerjisi üretilebilir. Çünki elektrik enerjisinin bir üretim maliyeti bulunmaktadır.

Elektrik enerjisi tüketimin ölçülebilmesi ise elektrik sayaçları ile mümkün olmaktadır, çok eski tarihlerde analog ve manyetik alan prensibi ile çalışan analog ölçüm cihazları bulunuyorken son 20 yıl içerisinde tüm saatler dijital elektronik sayaçlar ile değiştirilmiş ve hassas doğru ölçümler yapılabilir hale gelmiştir.

Elektrik sayaçları elektrik kabloları üzerinden taşınan toplam enerjiyi watt yani volt amper biçiminde ölçen cihazlardır ve elektrik faturaları da tüketilen kilowatt enerjiye göre düzenlenmektedir, konut enerjisi daha düşükken sanayi enerjisi çok daha yüksek seviyelerde olmaktadır.

Elektrik Sayacı Kartı Hurdaları ise bu ölçüm görevini yapmakta olan elektrik sayaçlarının üzerinde yer alan elektronik devre kartlarıdır.

Şirketimiz her çeşit sayaç kartı hurdası , anakart hurdaları , elektronik devre kartı hurdaları , bilgisayar hurdaları gibi toplu elektronik atıkların alımını yapmaktadır, tüm toplu elektronik atıkların alımı ve çevre bilinci ile geri dönüşümünün yapılması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55