Elektronik Hurdaları

Elektronik Atık Bağışlama

Elektronik Atık Bağışlama kurumlar ve bireylerin kullanım ömrünü tamamlamış olan elektronik cihazlarını bağışlayarak topluma faydalı bir kaynağa dönüştürmeye destek olmak için yaptıkları bir seçimdir ve tüm toplum tarafından takdir görmekte ve teşvik edilmektedir.

Elektronik Atık Bağışlama için çok farklı seçenekler bulunmaktadır, vakıflar üzerinden bağış kabulü yapan bir çok proje hayata geçirilmiş ve devam etmektedir, ayrıca PTT kanalı ile elektronik atıkların toplandığı atma bağışla kampanyası da düzenlenmiştir, Sıfır atık projesi kapsamında belediyeler ve kamu kurumları tarafından elektronik atıkların toplanması devam etmektedir.

Çok sayıda kampanyanın paralel olarak yapılması toplumde elektronik atıkların varlığı ve geri dönüştürülmesi gerekliliği ile ilgili yüksek bir bilinç oluşturmakta faydalıdır bu sebeple bu tip kampanyaların tamamı tarafımızca desteklenmektedir.

Elektronik Atıklar genel olarak elektronik cihazlar , bilgisayarlar , bilgi işlem ürünleri , kişisel elektronik ürünler ve ev elektroniği ürünleri yada beyazeşyalar olarak değerlendirilebilir. Kısacası insanların kullandığı elektrik enerjisi tüketerek görevini yapan her çeşit cihaz elektronik atık olarak kabul edilmektedir.

Elektronik Atık Bağışlama kararı alan bireysel kullanıcılar belediyelerin ve kamu kurumlarının sıfır atık projesi kapsamında sunduğu elektronik atık toplama hizmetinden faydalanabilirken, kurumsal tüketiciler Elektronik Atık Bağışı kabul eden vakıf dernek veya şirketlerden destek alabilirler. Genellikle vakıf ve dernekler bir elektronik atık geri dönüşümü tesisi ile işbirliği ile elektronik atıkların geri dönüşümünü sağlamaktadır.

Şirketimiz lisanslı bir elektronik atık geri dönüşümü tesisidir ve Elektronik Atık Bağışlarınızı kabul etmektedir, normal prosedür ile satınalma yapılıyormuş gibi fiyatlandırılan elektronik atıkların mal kabul listesi bağışcı ile paylaşıldıktan sonra bağışçının talep ettiği kuruma veya TC Milli Eğitim Bakanlığının Merkez Bankasındaki Resmi Bağış hesabına EFT yolu ile tutar aynı gün gönderilir. Dekont açıklamasında bağışçı adı olarak bağışı yapan şirket ünvanı belirtilir ve dekont bağışçı ile paylaşılır.

Elektronik Atık Bağışlamak için sizlere yardımcı olamamız için lütfen satınalma birimimiz ile iletişim kurunuz 0 555 800 50 55