Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Atık Değerlendirme

Elektronik Atık Değerlendirme konusu elektronik atığın kaynağı yani sahibi açısından önemli bir faaliyettir. Elektronik Atıkların Değerlendirilmesi birkaç şekilde olabilmektedir, bunun için aşağıdaki soruların cevaplarının araştırılması gerekmektedir.

Elektronik atık olan cihaz neden elektronik atık haline gelmiştir ? Elektronik atık olan cihazın elektronik atık haline gelme sebebi aslında o cihazın nasıl değerlendirilmesi gerektiğine karar vermenize yardımcı olacaktır. Elektronik Cihaz kulllanım ömrünü tamamladığında elektronik atık haline gelir, ilgili cihaz ne sebeple kullanım ömrünü doldurmuştur.

Genel olarak arızalanan cihazlar kullanım ömrünü doldurmuş kabul edilirler, Arızalı cihazınızın tamir edilerek tekrar kullanımı mümkün ise ve tekrar kullanım ihtiyacı ve tamir maliyeti birlikte düşünüldüğünde yeni bir cihaz alıp kullanmak yerine eski cihazı tamir ederek kullanmak Elektronik Atık Değerlendirme için önemli bir seçenektir. Bu tamir et kullan mantığında cihazın genel yıpranmışlığı ve tamir edildikten sonra ne kadar verimli olacağı da düşünülmelidir. Yani tamir maliyeti yerine yeni bir cihaz alarak kullanmak daha verimli bir seçenek ise tamir ederek yeniden kullanmak cazip bir seçenek olmaktan çıkabilmektedir.

Elektronik Atık Değerlendirme konusunda 2. el olarak satma veya arızalı olarak satma da bir seçenektir. Birçok sektör gibi elektronik sektörü de yedek parça ihtiyacı veya 2. el satılabilme ihtiyacını karşılamak için kullanılmış elektronik cihazları veya arızalı cihazları satın alabilmektedir. Araştırma yaparak satılabilme ihtimali olan elektronik cihazlarınızı satmayı düşünmek de önemli bir Elektronik Atık Değerlendirme alternatifi olarak gözlemlenmektedir.

Yani Elektronik Atık Değerlendirme konusunda tekrar kullanma veya satma ilk temel iki seçenektir, cihaz eskiyse tamir olamıyorsa ve 2. el satış imkanı da yoksa elektronik atık değerlendirme de tek seçenek geri dönüşüm firmalarına satılmasıdır.

Elektronik Atıkların her çeşidinin bir ekonomik değeri vardır ve bu değer ilgili elektronik cihazın üretimine kullanılan hammadde türlerine ve bunların miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak incelendiğinde konutlarda kullanılan beyazeşya , küçük ev aletleri ve kişisel basit elektronik cihazların elektronik atık değerleri düşüktür, çünki çok fazla plastik ve düşük değerli ağır metaller içerirler.

Yüksek değerli elektronik atıkları değerlendirdiğimizde karşımıza bilgisayarlar ve Bilgi teknolojileri elektronik cihazları gelmektedir. Bunlar bilgisayar hurdaları , laptop hurdaları, elektronik hurdaları , ağ cihazı hurdaları , sunucu hurdaları , bilgi işlem cihazı hurdaları , cep telefonu hurdaları olarak yaygın şekilde gözlemlenmektedir. yüksek değerli elektronik hurdalarınız için çok sayıda alternatif alıcı bulmanız mümkündür, bölgenizde faaliyet gösteren bir elektronik atık geri dönüşümü tesisi ile iletişime geçerek fiyat teklifi aldıktan sonra elektronik atıklarınızı atık olarak satmanız son derece faydalı ve ekonomik değerlerinin korunduğu hatta para kazandığınız bir Elektronik Atık Değerlendirme yöntemi olacaktır.

Şirketimiz Türkiye ve Avrupa genelinde toplu elektronik atık alımı ve geri dönüşümü yapan bir tesistir. Toplu bilgisayar elektronik laptop sunucu cep telefonu gibi her çeşit elektronik atığınızı peşin ödeme yaparak satın alıyoruz. Tüm toplu elektronik atıklarınızın güncel fiyatlar ve peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55