Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Atık Fiyat Listesi

Elektronik Atık Fiyat Listesi elektronik atıkların satınalma fiyatlarının gösterildiği bir fiyat listesidir ve bu listeye göre elektronik atık geri dönüşümü yapan firmalar ve hurda firmaları elektronik atık alımı yaparlar.

Elektronik atıklar diğer hurda sınıfları gibi sade ve net bir fiyat listesi olarak sunulamazlar çünki elektronik atıkların neredeyse tamamı kombine atıklardır yani en az 2 farklı tür veya sınıfa ait atıkların birarada bulundukları gözlemlenmektedir.

Örnek vermek gerekirse bir masaüstü bilgisayar hurdası içerisinde 3 tür ve en az 5 sınıfa ait hurdalar bulunur bu yüzden kombine yani birden çok sınıfa ait atıklar taşıyan bir karışım hurda olarak değerlendirilirler. Bilgisayar hurdası içerisinde kasa gövdesini oluşturan plastik atıklar , iletişim ve enerji sistemlerini ulaştıran kablo hurdaları , soğutucular ve gövde aksamlarını oluşturan ve bazı donanımların üzerinde bulunan metal sınıfı atıklar ve elektronik hurdaları bulunur, elektronik hurdaları da anakart hurdası , ram hurdası , işlemci hurdası , harddisk hurdası , eklenti kartı hurdası , cdrom hurdası gibi sınıflara ayrılırlar. Bu şekilde değerlendirildiğinde bilgisayar hurdası içerisinde metal plastik ve elektronik hurda türlerinde ve çok alt sınıfa da ayrılan karışık hurdalar bulunurlar ve Elektronik Atık Fiyat Listesi düzenlenirken bu gibi karışım halinde olan kombine atıkların fiyatları o elektronik hurdayı oluşturan sınıfların genel ağırlığa oranı ve ekonomik değeri ile hesaplanan bir alım fiyatıdır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır, elinizde bulunan tüm toplu elektronik atıkların alımı için Elektronik Atık Fiyat Listesi sayfamızı inceleyerek güncel fiyarlardan haberdar olabilirsiniz, tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayrak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55