Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Atık Geri Dönüşüm Prosedürleri

Elektronik Atık Geri Dönüşüm Prosedürleri genel olarak elektronik atıkların toplanması , elektronik atıkların sınıflandırılması , elektronik atık lojistiği , elektronik atık geri dönüşümü adımlarından oluşuyor kabul edilebilir.

Elektronik atıkların toplanması genel olarak yerel hurda işletmelerinde başlar ve bu işletmelerden bölgesel elektronik atık geri dönüşümü tesisleri bu atıkları satınalırlar ve depolama süreci başlar, depolanan elektronik atıklar ayrıştırılır ve sınıfladnırılır, bu aşamada elektronik atıklar metaller , plastikler , camlar , ahşap aksamlar , tehlikeli atıklar ve elektronik bileşenler olarak ayrı sınıflara ayrılırlar.

Bu sınıflar kendi geri dönüşüm teknikleri kullanılarak geri dönüşüm yapılması gereken ayrı atık gruplarıdır her biri ayrı bir method ile geri dönüşüm yapılır ve genellikle geri dönüşümleri farklı tesislerde yapılır.

Elektronik atıklar ise özel planlanmış geri dönüşüm rafinerilerine gönderilirler, burada elektronik atıklar ayrıştırılır ve üretimlerinde kullanılan her çeşit element geri kazanılarak ekonomik değer kazanır.

Geri kazanılan elementler saflaştırılarak uluslararası strandartlarda elementler olarak tekrar endüstri kullanımına hammadde olarak sunulurlar