Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Harddisk Hurdaları

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü elektronik atıkların üretiminde kullanılan her çeşit metal sınıfı elementin geri kazanılması prosedürlerinin tamamı anlamına gelmektedir.

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü yapılırken fiziki ve kimyasal methodlar birlikte ve aşamalı olarak kullanılmaktadır.

İlk Adım olarak elektronik atıkların ön ayrıştırma ve sınıflandırılması yapılmaktadır. Bu aşamada elektronik atıklar içerisindeki diğer sınıf atıklar yani metal atıklar , plastik atıklar , cam sınıfı atıklar , ahşap sınıfı atıklar ile elektronik atıklar ayrıştırılır.

Ayrıştırılması yapılan elektronik atıklar daha sonraki adımda fiziki olarak ayrıştırılabilen metal gruplarından ayrıştırılır, bu aşamada bilgisayar komponentleri üzerinde bulunan fan ve soket gibi insan gücü veya makinalar ile sökülebilen elektronik bileşen içermeyen metal grubu malzemeler sökülürler, bu sayede saf yada bileşik olan sadece bir sınıf element yada bileşik içeren ve bu elementlerin ağır metal sınıfı olduğu metal parçalar elektronik devre kartlarından ayrıştırılmış olur.

Aynı esnada tehlikeli atık sınıflandırmasına giren yada girebilecek 2,5cm daha yüksek yağlı kapasitör ve pil gibi ayrı geri dönüşüm ve bertaraf prosedürleri olan elemanların da sökümü ve ayrıştırılması tamamlanır.

Bu sayede elektronik devre kartları ve üzerinde lehimleme yolu ile sabitlenmiş olan elektronik devre elemanları kalmış olur. Bu elektronik devre sistemleri daha sonraki aşama olan kimyasal işleme hazır hale gelmiştir.

Daha sonra kimyasal işlem ile geri dönüşümü yapılan Elektronik Atıklar içerisindeki ağır metal nadir metal ve kıymetli maden sınıfındaki her çeşit element ayrıştırılır ve saflaştırılarak uluslarası metal ticaretinde ve yeniden kullanım için hammaddeye dönüştürülmüş olurlar.

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü ön fiziki ayrıştırma , fiziki söküm ve kimyasal işlem olarak 3 ana aşama olarak değerlendirilebilen bir geri dönüşüm süreci olarak düşünülmelidir.

Şirketimiz her çeşit bilgi işlem hurdaları , bilgisayar hurdaları , elektronik hurdaları , elektronik kart hurdaları , cep telefonu hurdaları , anakart hurdaları , tablet hurdaları , laptop hurdaları gibi her çeşit elektronik atık alımını ve Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü yapmaktadır.

Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55