Anakart Hurdaları Bilgi Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda 2019 Fiyatları

Elektronik Hurda 2019 Fiyatları genel olarak her zaman olduğu gibi uluslararası ağır metal fiyatları , uluslararası nadir metal fiyatları ve uluslararası kıymetli maden fiyatlarına bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir, ayrıca uluslararası metal fiyatlarının ağırlıklı olarak Pound Euro ve Dolar gibi yabancı parabirimlerine bağlı hareket ediyor olması da Elektronik Hurda 2019 Fiyatları nın yurtdışı bağlılığını kuvvetlendirmektedir.

Elektronik hurdaları genel olarak metal aluminyum bakır gibi ağır metaller , platin paladyum altın gümüş gibi nadir ve kıymetli madenler içermektedir , bu elementlerin belirli saflıktaki külçe ve blok halleri uluslar arası ticarette birer emtiadır ve fiyatları global olarak arz talep dengesine göre değişkenlikler göstermektedir. Londra metal borsası bu tip emtiaların kalbidir ve dünya arz ve talebindeki değişkenlikler yabancı para birimleri ile fiyatları oluşan elementlerin fiyatlarını değiştirmektedir, bu değişiklikler de yabancı para birimlerinde olduğu gibi etkilenmektedir.

Kısaca ve özet olarak anlatmak gerekirse Elektronik Hurda 2019 Fiyatları altın gümüş bakır fiyatlarına 1. derece bağlı olarak endekslidir, bu rakamların yükselmesi Elektronik Hurda 2019 Fiyatları nın da yükselmesine 1. derecede etkili olur, 2. derecede etkili konu ise döviz fiyatlarıdır, iç dinamikler sonucunda dövizin değerlenmesi de elektronik hurda fiyatlarının artmasına sebep olmaktadır.

Element fiyatları ve Döviz fiyatlarının genel elektronik atık fiyatlarına etkisini sayısal olarak analiz etmek çok mümkün değildir çünki 1 ton elektronik atığın içerisinde kilogram seviyesinde bakır demir aluminyum ve gramlar seviyesinde altın gümüş platin paladyum tantal gibi elementler bulunmaktadır ve her elektronik atık sınıfı için bu oranlar çok değişken oranda bulunduğu için element fiyatlarındaki artış ve döviz fiyatlarındaki artışın net elektronik atık fiyatlarındaki artışa oranı çok hesaplanabilir bir değer değildir fakat yorumlanması mümkündür.

Doğru bir yaklaşım olması açısından altın gümüş fiyatlarındaki her %10 artışın elektronik atık fiyatlarında %2 %3 artışa sebep olduğu aynı şekilde %10 luk düşüşün de %2 %3 düşüşe sebep olduğu düşüncesi doğruya yakın bir yaklaşımdır. Bakır fiyatlarındaki her %10 fiyat değişiminin de elektronik atık fiyatlarında %1 değişkenliğe sebep olduğu yorumu yine doğruya yakın bir yorum olarak değerlendirilebilir. Aynı şekilde euro pound ve dolar fiyatlarındaki %10 luk artışın elektronik atık fiyatlarına %2 kadar etkisi olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

Genel olarak Elektronik Hurda 2018 Fiyatları ve Elektronik Hurda 2019 Fiyatları karşılaştırıldığı zaman metal fiyatlarındaki artışın genel rastlanma oranına göre ağırlıklı dağıtılmış hesaplanması ile ağır metal nadir metal ve kıymetli maden fiyatı artış etkisininyaklaşık elektronik atık emtia değerini %5 artırdığı ve döviz fiyatlarındaki ani yükselişin de elektronik atık fiyatlarına %7 %8 oranında yansıdığını düşünerek toplamda elektronik atık fiyatlarının yaklaşık %10 %15 seviyesinde artış gösterdiğini yorumlamak doğruya çok yakın bir yaklaşım olmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi kıymetli maden fiyatları ve döviz fiyatlarının ciddi yükseliş yaşadığı 2019 senesindeki fiyatların yine emtia fiyatları ve dövize paralel hareket edeceği unutulmamalıdır.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır ve en rekabetçi
Elektronik Hurda 2019 Fiyatları sağlanmaktadır. Her çeşit toplu elektronik atık , bilgi işlem hurdaları , bilgisayar hurdaları , elektronik kart hurdaları , laptop hurdaları , cep telefonu hurdaları, ağ ürünü hurdaları , işlemci ram hurdaları gibi toplu elektronik atıklarınızın tamamını peşin ödeme ile satın alıyoruz. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifimizi talep ediniz 0 555 800 50 55