Ağ Cihazı Hurdaları Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda Alan Yerler

Elektronik Hurda Alan Yerler sorusunun cevabı birçok farklı işletme olarak verilebilir, bunları sırası ile incelemeye çalışacağız. Elektronik Hurdalar en yaygın olarak yerel hurda işletmeleri tarafından satınalınırlar, bunun temel sebebi genel alışkanlık ve odaklandıkları emtia olarak metal aksamları olan hurdaların genel olarak geleneksel hurdacılar tarafından satınalınıyor olmasıdır.

Geleneksel hurda firmaları ağırlık olarak her çeşit metal eşyayı satınalarak önce ayrıştırmalarını yaparlar ve her çeşit metal sınıfı elementleri geri dönüşüm tesislerine yöndererek yeniden hammadde olarak kullanılmasını sağlarlar. En yaygın olarak demir , aluminyum , bakır , pirinç gibi madenleri toplayarak geri dönüşüm yapılmasına aracılık ederler. Her çeşit elektronik ürün de genel olarak kullanıcı ürünleri olduğundan dış gövdeleri ağırlıklı olarak metal den oluşur ve bu sebeple elektronik atıkların içerisinde en fazla demir gövdeleri bulunduğundan en yaygın olarak geleneksel hurda firmaları tarafından alımları sağlanmaktadır.

Hurda firmalarına ek olarak ikinci el elektronik satışı yapan veya yenilenmiş elektronik ürün satışı yapan işletmeler de Elektronik Hurda Alan Yerler arasında yer alırlar, bunun temel sebebi yenileyerek yani tamir ederek veya farklı donanımlarını yedek parça olarak kullanarak ticaretini yaptıkları elektronik ürünleri hurda kaynaklarından ediniyor olmalarıdır. Yani yenilenmiş bilgisayar ve elektronik cihaz satışı yapan işletmeler de yaygın olarak elektronik hurdaları nın alımını yapmakta olan işletmeler olarak karşımıza gelmektedir.

Elektronik hurda alan firmaların en başında ise elektronik atık geri dönüşüm tesisleri gelmektedir, bunun temel sebebi esas iş konuları elektronik atıkların toplanması , ayrıştırılması ve geri dönüşümlerinin yapılması olduğundan elektronik atık geri dönüşümü faaliyetleri en yaygın olarak bu tesisler tarafından yapılır. Bireysel kullanım veya kurumsal kullanımdan çıkan her çeşit elektronik hurdaları , bilişim ürünü hurdaları ve her çeşit elektronik atığın alımını ve geri dönüşümünü yaparlar.

En büyük atık toplayıcı olarak karşımıza Belediyeler gelmektedir, her gün yüzlerce ton çöp ve geri dönüştürülebilir atık belediyelerin atık toplama araçları ile toplanmaktadır. Bu devasa miktarda atığın içerisinde tabiki bilişim ürünleri, elektronik kartlar , cep telefonu hurdaları , bilgisayar hurdaları gibi çok çeşitli katı atıklar da yer almaktadır ve bu elektronik hurdalar yine belediyeler tarafından ayrıştırılarak elektronik atık geri dönüşümü tesislerine satılır ve bu sayede geri dönüşümleri tamamlanmış olur.

Şirketimiz her çeşit elektronik hurdaları , hurda bilgisayar , elektronik kart hurdaları , işlemci ram harddisk gibi her çeşit bilgisayar donanım hurdaları , hurda ağ cihazları , tablet laptop hurdaları gibi her çeşit elektronik atığı peşin ödeme ile satınalmakta ve çevreci tesislerinde geri dönüşümünü yaparak ekonomiye kazandırmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın güncel ve en yüksek fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55