Akıllı Telefon Hurdaları Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Cep Telefonu Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda Alım Fiyatları

Elektronik Hurda Alım Fiyatları elektronik hurdalarının türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Yani bir tane televizyon hurdası ile aynı ağırlıktaki cep telefonu hurdasının değerleri birbirinden çok farklıdır. Bu yazımızda sizlere elektronik hurdaların ekonomik değerini yani Elektronik Hurda Alım Fiyatları nın nasıl belirlendiğini açıklamaya gayret edeceğiz. Elektronik Hurdalar genellikle kombine atıklardır yani sadece bir sınıf değil birden çok sınıf atığın birleşiminden oluşmaktadır. Bu elektronik cihazların insanlar tarafından bir iş yada konut alanınıda kullanmasından kaynaklanmaktadır. Yani elektronik cihazlar elektronik devreler , elektronik parçalar ve bunları çevreleyen gövdelerinden oluşurlar. Elektronik parçalar plastik , ağır metaller ve kimyasallar kullanılarak üretilen kendi içinde de kombine atıklardır, birçok farklı element biraraya gelerek her bir elektronik bileşeni oluşturur ve sayısız elektronik bileşen birleşerek elektronik devre kartını oluşturur. Elektronik kısımları bir sınıf olarak değerlendirsek bile gövdeyi oluşturan metal ve plastik aksamlar farklı sınıf atıklardır.

Elektronik Hurda Alım Fiyatları oluşturulurken yukarıda belirttiğimiz gibi elektronik atık sınıfına giren atıklar , metal hurdası sınıfına giren atıklar , plastik hurdası sınıfına giren atıklar , cam , ağaç , gibi sınıflandırmalara giren atıkların toplam elektronik hurdası ağırlığındaki oranı dikkate alınmaktadır.

Elektronik atıkların yüksek değerli olanları hiç yada çok az miktarda plastik ve metal sınıfı hurdalar içeren ve yüksek sınıf elektronik atık içeren cihazlardır. Bunlara örnek vermek gerekirse cep telefonları güzel örnekler olarak incelenebilir. Cep telefonu anakart hurdaları en yüksek değerli elektronik kart hurdaları arasında yer alır, bunun sebebi çok hafif ve küçük bir alanda çok yoğun elektronik bileşenler bulunuyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bir cep telefonu anakartı neredeyse bir kredi kartı ağırlığında ve boyutundadır ve günümüzde üretilen telefonlar 15 yıl önceki dizüstü bilgisayarlara yakın performans sağlamaktadır. Bu inanılmaz işlem gibi yani 4k video işleme , 3 boyutlu savaş oyunu oynama, çok yüksek hızlı internet erişimi , çok yüksek hızlı gsm erişimi ve bunların hep birlikte birarada kullanılabildiği uygulamaları çalıştırabilmesi ve neredeyse basit bir bilgisayarın tüm işlevlerini yerine getiriyor olması cep telefonu anakartları üzerindeki inanılmaz gelişmiş teknolojiyi hissetmemizi sağlamaktadır. Bu kadar yüksek vasıflı elektronik bileşenlerin üretilmesinde bakır ve nadir metaller yani kıymetli madenler de eser miktarda kullanıldığı için cep telefonu hurda anakartları çok yüksek ekonomik değere sahip olmaktadır.

Düşük değerli elektronik kartlara örnek vermek gerekirse bir laptop adaptörü incelenebilir, elektronik devre kartı olarak cep telefonu anakart hurdasına göre en az 10 kat daha ağır bir devre kartı olmasına karşın değeri cep telefonu anakart hurdasından en az 20 kat daha düşüktür , bunun sebebi laptop adaptör hurdası içerisindeki elektronik devre kartının tek görevinin AC türü şebeke elektriğini DC türü elektrik enerjisine dönüştürüyor olmasıdır, sadece basit bir elektrik devresi olan laptop adaptörü kartının üretiminde sadece düşük miktarda bakır , kimyasallar ve basit devre elemanları kullanılmakta ve geri kazanılabilen elementler düşük değerli elementler olması ve genel ağırlığa göre çok düşük miktarda metal sınıfı element bulunuyor olmasından kaynaklı olarak ekonomik değer bakımından çok daha düşük bir değere sahip olabilmektedir.

Elektronik Hurda Alım Fiyatları olarak değerlendirildiğinde en kıymetli elektronik atıklar , cep telefonu anakart hurdaları , tablet anakart hurdaları , laptop anakart hurdaları , sunucu anakart hurdaları , bilgisayar anakart hurdaları , yüksek frekans devre sistemleri hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , ağ cihazı anakartlarının hurdaları olarak değerlendirilmektedir. Kıymetli elektronik kartlar ise dijital sistem kartları , santral kartları gibi elektronik kartlardır. Düşük değerli elektronik hurdalar ise trafo kartı hurdaları , sayaç kartı hurdaları , harddisk hurdaları , güç kaynağı hurdaları , cdrom hurdaları gibi hurdalardır.

Yüksek değerli elektronik hurdalar incelendiğinde tamamının yüksek miktarda bilgiyi çok yüksek frekanslarda işleyebilen ve aktarabilen elektronik donanımlar oldukları gözlemlenmektedir. Bu mantık çok doğrudur, çok yüksek GHZ ve MHZ hızlarında Gb seviyesinde veri işleyebilen her tür elektronik cihazın elektronik devre kartları yüksek değerli elektronik atıklardır. Bu elektronik devre kartlarının üretiminde çok yüksek vasıflı alaşımlar kullanılarak üretilen elektronik komponentler kullanılır ve geri dönüşüm ekonomik değerleri bu sebeple yüksektir. Çünki elektronik atık geri dönüşümü yapılırken 10 ila 20 arası saflaştırılmış element geri kazanılır ve Elektronik Hurda Alım Fiyatları oluşturulurken toplam atık ile geri dönüştürülebilir elementlerin miktarları karşılaştırılarak bir satınalma fiyatlandırması oluşturulmaktadır.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır, elektronik atıkları önce sınıflandırmakta ve usulüne uygun sistemler kullanılarak en yüksek ekonomik değere ulaşmasını sağlamaktadır. Satınalma fiyatlarımız dünya standartlarına göre belirlenen sınıflandırmalar ve piyasa koşullarına göre sağlanabilecek en yüksek fiyatlar olarak belirlenmektedir. Her çeşit toplu elektronik hurdalarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55.