Anakart Hurdaları

Elektronik Hurda Anakart Geri Dönüşüm

Elektronik Hurda Anakart Geri Dönüşüm hurda anakartların geri dönüşümlerinin yapılması ile yeniden hammadde haline getirilmesi sürecidir. Elektronik Anakartlar PCB adı verilen baskılı devre kartları ve üzerindeki elektronik bileşenleri içeren ve elektrik enerjisi kullanarak faydalı bir görev üstlenen her çeşit elektronik devre sistemleridir.

Elektronik kartların bu şekilde tasarlanması tasarım özgürlüğü imkanının sağlanabilmesi için yapılmaktadır. Dünyada binlerce çeşit yüksek seviye devre elemanı ve onbinlerce çeşit basit devre elemanı vardır. Şuana kadar tasarlanmış olan elektronik devre kartı sayısı yaklaşık olarak milyon seviyesine gelmiştir ve karmaşıklığına göre genel olarak elektronik devre kartları on ile iki bin arası basit ve yüksek seviye devre elemanı içerebilirler, bu devre elemanlarının iki ila bin arasında iletişim noktaları vardır ve pcb dediğimiz baskılı devre kartı bu elektronik bileşenlerin bacak adı da verilen iletişim noktalarının tasarıma göre birbirine erişebildiği veri yollarını taşıyan veri yolu altyapısını oluştururlar.

En basit devre kartı bile kenar boyutlarının en az 10 katı kadar devre yolu boyuna sahiptir, bu yüksek seviye elektronik sistemlerde 1 km den uzun veriyollarına kadar ulaşabilmektedir ve örnek vermek gerekirse bir masaüstü bilgisayar anakartı üzerinde 100 den fazla basit devre elemanı ve 20 den fazla yüksek seviye devre elemanı vardır ve üzerindeki veriyolları yaklaşık olak 1 km den uzundur, ayrı veri iletişim hattı olarak kabul edilen veriyolları da yani bilginin geçtiği yolların da uç sayısı 2 ila 3 binden fazladır. yani yaklaşık olarak bir a4 kağıt boyutunda olan bir bilgisayar anakartı üzerinde birbirine veri taşıyan binlerce ayrı veri hattı ve bu hatların uçlarının bağlı olduğu ve çok farklı görevler üstlenen yüzlerce komponent her saniyede yüzbinlerce veri iletim işlemi yaparak insan fayfasına bilişim hizmeti sunmaktadır.

Bu kadar yüksek seviye işlevlerin yapıldığı kartların üretimi son derece karmaşık bir işlemdir ve yüksek seviye devre elemanlarının tasarımı ve üretimi kabiliyetine sahip ülkeler ABD , Tayvan , Çin , Japonya ve sayılı avrupa ülkeleri ile kısıtlıdır. Bu kadar yüksek elektronik üretim becerisi milyonlarca dolarlık yatırım ve arge çalışmaları ile mümkün olmaktadır.

Bu kadar karmaşık işlevleri yapabilelen elektronik kartlar üretimleri sonrasında kullanıma sunulurlar ve kullanım dönemleri sonunda hurda elektronik kartlar olarak geri dönüşüm sektörünün girdileri haline gelirler.

Elektronik Hurda Anakart Geri Dönüşüm işlemi ömrünü tamamlamış her çeşit elektronik atığın geri dönüşümünün yapılarak yeniden hammadde haline gelmesi olarak tanımlanabilir. Fiziki ayrıştırma ve daha sonraki üst seviye kimyasal işlemler neticesinde elektronik hurdalar yeniden metal sınıfı elementlere ve nadir toprak elementlerine dönüştürülürler. Bu sayede saf elementler olarak yeniden endüstri kullanımına sunulabilirler.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik hurda , elektronik kart hurdaları , elektronik hurda anakart ,bilgisayar hurdaları , işlemci ram harddisk hurdaları ve cep telefonu hurdaları gibi her çeşit elektronik atığın alımını ve geri dönüşümünü çok yüksek hacimde yapmaktadır. Tüm toplu elektronik hurdalarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55

Güncel elektronik hurda alım fiyatlarımıza alım fiyatları sayfası üzerinden erişebilirsiniz.