Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda Ayrıştırma İşlemleri

Elektronik Hurda Ayrıştırma İşlemleri elektronik hurdaların fiziki ayrıştırılması işlemlerinin tamamını kapsamaktadır. Karışık vaziyette tesise kabul edilen elektronik atıklar ilk önce ürün gruplarına ayrılarak Elektronik Hurda Ayrıştırma İşlemleri başlar. Bu aşamada elektronik ürünler türlerine göre ayrıştırılır, buradaki temel hedef aynı söküm hattına birlikte girmelerinin sağlanmasıdır, yani masaüstü bilgisayarlar , dizüstü bilgisayarlar , sunucular , ağ cihazları , televizyonlar gibi başlıklar altında elektronik atıklar sınıflandırılırlar.

Elektronik Hurda Ayrıştırma İşlemleri daha sonra fiziki söküm aşamasına geçer ve burada bilgisayar hurdaları gibi birden çok sınıfa ait hurdalar bulunan ekipmanlar iç donanımlarının birbirinden ayıştırılması sağlanıncaya kadar sökülür, tüm sınıflar için söküm işlemleri benzerdir, tüm parçalar birbirinden ayrılır.

Daha sonraki aşamada atık sınıflandırması yapılarak Elektronik Hurda Ayrıştırma İşlemleri devam ettirilir, bu aşamada plastik atıklar , metal atıklar, cam türü atıklar , kağıt karton ağaç türü atıklar , tehlikeli atıklar ve akü grubu atıklar olarak ayıştırılır. Bir sonraki adımda ise bu sınıflar kendi türlerine özel ayıştırılırlar, örneğin metal sınıfı atıklar demir , aluminyum , bakır gibi element sınıflarına , plastikler plastik kimyasına göre ayıştırılır ve sıra elektronik atıkların ayrıştırılmasına gelir.

Bu aşamada anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları gibi ilgili elektronik atığın tüm sınıflarına göre ayrıştırılması yapılır, bu sayede farklı prosedürler gerektiren elektronik atıklar da doğru sınıflara ayrılmış ve Elektronik Hurda Ayrıştırma İşlemleri tamamlanmış olur.

Sonraki aşama geri dönüşüm aşamasıdır, bu aşama için elektronik hurdaların tamamı elektronik atık geri dönüşümü yapılmak üzere kimyasla ve fiziki işlemlerden geçirilerek üretimlerinde kullanılan elementler geri kazanılır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve çevre bilinci ile geri dönüşümünü profesyonelce yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın en iyi şartlarla geri dönüşüm yapılarak ekonomik değer kazanması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55