Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda Fiyat Listesi

Elektronik Hurda Fiyat Listesi elektronik atık türünde katı atıkları satınalmaya yetkili olan lisanslı elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından duyurulan elektronik atık satınalma fiyatlarının bulunduğu bir fiyat listesidir. Elektronik Hurdalar WEEE direktiflerine göre belirlenen ve elektrik enerjisi kullanarak insan faydasına iş yapan her tür cihazı kapsamaktadır. Yani pilli bir fener de, uzaya gönderilen bir yayın uydusu da bu tanımlamaya göre elektronik atıktır.

Gerçek hayata daha yakın bir inceleme yaptığımızda elektronik atıkların ağırlıklı olarak bilişim ürünleri olduğunu görmekteyiz çünki dünya üzerinde kullanılan bilgisayar tablet ve cep telefonlarının toplam sayısı hayatta yaşamakta olan insanların sayısından fazladır. Dünyada şuan kullanımda olan bilgisayar cep telefonu ve tabletlerin sayısı 10 milyarın üzerindedir. Ortalama ömürlerini 5 yıl olarak değerlendirmeniz halinde bu tip kişisel bilişim ürünleridenn 2 milyar tane hurdaya ayrılmaktadır.

Dünya üzerinde 1 yılda hurdaya ayrılan elektronik ürünleri ard arda eklediğiniz zaman oluşacak zinciri bir yol kabul ederseniz yere basmadan istediğiniz şehre kadar yürüyebilirsiniz. Bu kadar çok elektronik kullanımı teknolojinin hayatımızda yapmakta olduğumuz temel işlevleri üstelenmesinin bir sonucudur ve 1980 yılı ve sonrasında doğan herkes bir şekilde neredeyse her gün bilgisayar kullanır ve çok önceden kağıt kalem ile yapılan neredeyse hiçbir işi kağıt kalem kullanarak yapmazlar. Teknoloji hayatlarımızı geri dönülmez şekilde değiştirmiştir ve bilgi ile ilgili neredeyse tüm işlerimizi bilgisayar ile yapar hale gelmiş durumdayız.

Hayatımızda bilgi erişimi , bilgi işleme ve bilgi gönderme ile ilgili neredeyse tüm işlemler bilgisayarlar ve kişisel elektronik ürünler ile yapılmıştır. 1980 yılından sonra doğan ve eğitim hayatını tamamlamış insanların neredeyse %80 den fazlası son 10 yıl içerisinde arkalı önlü bir a4 kağıdı dolduracak kadar bilgiyi bir kez el yazısı ile yazmamıştır ve son 20 yıl içerisinde bu insanların yine %80 i bir kez dahi mektup atmamıştır.

Teknolojinin herşeyi kolaylaştırması hayatımızın kolaylaşmasına olanak sağlamakta ama bu güzelliğin de ardında bıraktığı kötü bir eser bulunmaktadır, Elektronik Atıklar!

Elektronik Atıklar ömrünü tamamlamış olan elektronik cihazlardır ve doğa için zararlıdır. Bir kenara attığınız eski bir mouse 10 yıl sonra da aynı şekilde duruyor bu sizi hiç düşündürdü mü ? evet onu topraga da gömseniz 100 yıl sonra büyük ihtimal biraz bükülmüş olarak duruyor olacak , bir 500 sene geçtiğinde sizden 10 sonraki nesil o toprağı kazdığında halen orada tanımlanamayan plastik ve kimyasallar bulacak , bir 500 yıl daha geçtiğinde ise o mouse çevresinde yer alan 1 metreküp toprak halen tarıma elverişli olmayacak. Evet yaklaşık 1000 yılı etkileyen yaramaz bir mouse ile karşı karşıyayız ama bunun önüne de geçebiliriz. Tek ve en doğru çözüm geri dönüşüm!

Geri dönüşüm ile Elektronik Atıklar doğaya zarar vermeden yeniden kullanılabilir hammaddelere dönüşür ve dünya üzerinde sınırlı kaynaklar olan ve çok yüksek maliyetler ile çıkarılarak işlenen ve hammadde haline getirilen dünya elementleri ortaya çıkar. Yani geri dönüşüm ile hammadde elde etmek daha kolay , daha az maliyetli ve daha çevrecidir. Aynı zamanda geri dönüşüm ile elde edilen hammaddelerin oluşumunda kullanılacak yakıt ve su gibi yine dünya kaynakları %90 dan fazla oranda daha azdır. Yani hem daha ucuz , hem daha kolay , hemde dünyayı koruyarak üretilen geri dönüşüm çıktısı olan hammaddeleri elde ederken dünyadaki kaynakları da daha az kullanıyoruz. Bundan daha akılcı birşey olamaz, demeyin. Bundan daha akılcı olan şey ise artık hiçbir işlevi kalmamış olan yani ömrünü tamamlamış olan elektronik atıkları satabiliyor olmanızdır.

Evet bu doğru, artık hiçbir işlevi olmayan kullanılan tüketilen ve ömrünü tamamlayan atıklarınız örneğin 10 yıl önce aldığınız 3 yıldır nerede olduğunu bile unuttuğunuz eski masaüstü bilgisayarınızı satarak bir gelir elde edebilirsiniz. Bunu biraz daha büyük çapta düşünün 1000 kişinin çalıştığı bir şirketten her yıl çıkan yüzlerce bilgisayar hurdası , sunucu hurdası , laptop hurdası , ağ cihazı hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi atıkları düşündüğünüzde o şirket de bunları satabilir ve para kazanabilir. Yani hiçbir işlevi olmayan çöpe attığınızda dünyayı kirleteceğini artık bildiğiniz elektronik hurdalarınızın bir ekonomik değeri var ve elektronik atık geri dönüşüm tesisleri bunun için var. Hurda elektronik malzemelerinizi alıyor ve size para ödüyorlar. Gerçekten harika değilmi.

Bu elektronik atık alımları da son derece profesyonelce ve çevre bilinci ile yapılıyor. Elektronik Hurda Fiyat Listesi uyarınca elektronik atıklarınız ayrılıyor tartılıyor ve bedeli size peşin olarak ödeniyor. Bu imkanı yakalamanız çok kolay ülkemizde tüm büyük şehirlerde çok sayıda elektronik geri dönüşümü tesisi var ve sizlerin hizmetinizdeler.

Şirketimiz İstanbul ve Almanyada faaliyetleri bulunan bir elektronik atık tesisidir. Her çeşit elektronik atık alımı ve geri dönüşümü yaparak ekonomik değer kazanmalarını sağlamaktadır. En güncel fiyatlar ve peşin ödeme ile elektronik atık alımı yapmaktayız. Elektronik Hurda Fiyat Listesi sayfamız Alım Fiyatları sayfası olarak bilginize sunulmuştur. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen satınalma hattımızı arayarak fiyat teklifi talep ediniz 0 555 800 50 55