Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda Kart Fiyatları

Elektronik Hurda Kart Fiyatları elektronik kart hurdaları nın türlerine göre değişkenlikler göstermektedir. Bu değişkenliğin temel sebebi elektronik kart hurdasının geri dönüşüm değerinin sınıflara göre farklılıklar göstermesidir. Yani elektronik kart hurdaları belirli sınıflara ayrılırlar bu sınıflandırma geri dönüşüm işlemleri neticesinde elde edilecek nadir metal ve ağır metallerin oranlarına göre yapılmaktadır.

Genel olarak 10 taneden fazla sınıf olsa da elektronik hurdalar düşük değerli elektronik hurdalar, yüksek değerli elektronik hurdalar ve çok yüksek değerli elektronik hurdalar olarak üç grup olarak değerlendirilebilirler.

Düşük değerli elektronik hurdaların genel ekonomik değeri yürürlükte olan aluminyum fiyatından daha düşük olan elektronik hurdalardır. Bunlar daha çok gövdesi içerisinde bulunan bilişim ürünleri ve düşük sınıf trafo kartları , içeriğinin %80 ve daha yüksek kısmı metal elementinden veya plastiklerden oluşan her çeşit elektronik cihaz olarak düşünülebilir.

Düşük değerli elektronik atıklara örnek vermek gerekirse ; Her çeşit televizyon , her çeşit ev elektroniği , her çeşit beyazeşya, masaüstü bilgisayar kasaları , çevre birimleri gibi her çeşit ekipman düşünülebilir.

Yüksek değerli elektronik hurdalar incelendiğinde karşımıza ekonomik değeri yürülükte olan aluminyum hurda fiyatından yüksek fakat yürürlükte olan bakır fiyatından da düşük ekonomik değeri olan elektronik hurdalar karşımıza gelmektedir. Bu sınıfın ekonomik değerinin daha yüksek olmasının sebebi daha üst seviye elektronik kartlar kullanılarak üretilen ve daha yüksek seviye elektronik görevleri olan cihazlar olmalarıdır ve bu gruptaki elektronik hurdaların geri dönüşümü sonucunda elde edilecek elementler arasında kıymetli madenler olan altın gümüş ve paladyum da eser miktarda bulunmaktadır.

Yüksek değerli elektronik hurdalar düşünüldüğünde; her çeşit bilişim ürününün içerisindeki elektronik devre kartları , telekomünikasyon ürünlerinin içerisindeki devre kartları , sunucu laptop tablet gibi her çeşit bilişim ürününün tüm elektronik devre kartları , bilgisayarları oluşturan komponentlerde tamamı elektronik olan tüm parçalar , cep telefonları , gibi her çeşit elektronik cihaz düşünülebilir.

Çok yüksek değerli elektronik hurdalar ise daha çok yüksek seviye bilişim ürünleri içerisinde yer almakta olan özel donanımlar ve gsm telefonlar olarak karşımıza gelmektedir. Bilgisayarların ram hurdaları ve hurda işlemcileri ve cep telefonu anakart hurdaları çok yüksek değerli elektronik hurdalar olarak değerlendirlirler. Bunun temel sebebi anlık olarak çok yüksek miktarda veri işleme ve hesap yapma becerisine sahip olan bu ekipmanların üretiminde kullanılan nadir metal oranının diğer elektronik hurdalara göre daha yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır. Elektronik Hurda Kart Fiyatları elektronik atıkların türlerine , nadir metal fiyatlarına , metal sınıfı element fiyatlarına ve döviz kurlarına göre değişkenlikler gösterdiğinden lütfen tüm elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55