Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda Satışı

Elektronik Hurda Satışı elektronik hurdaların satışı yapılarak envanterden çıkarılması işleminin kısa tanımıdır. Elektronik hurdaların satışı ekonomik fayda sağlamaktadır, bunun sebebi elektronik hurdaların tehlikeli atık veya kirletici atıklar gibi bertaraf maliyetleri yaratan atıklar olmamasıdır, elektronik atıklar tehlikeli atık olarak da kabul ediliyor olsalar bile , elektronik atıkların geri dönüşümleri ile ekonomik fayda sağlanabiliyor olması sebebi ile Elektronik Hurda Satışı yaparak hem atıklarınızdan kurtulabilir hemde ekonomik değerini menfaatinize dönüştürebilirsiniz.

Elektronik Hurda Satışı yapıldığında gerçekleşecek aşamalardan kısaca bahsetmek gerekirse, elektronik hurdaların değerlemesinin yapılması ile süreç başlamaktadır, elektronik hurdalarınızın alımını yapmak üzere görüşeceğiniz tesisten bir uzmanın hurdalarınızın türleri ve ağırlıklarına göre yaklaşık olarak bir fiyat belirlemesi gerekmektedir, Türlere göre uygulanacak fiyatlar üzerinde uzlaşıldıktan sonra elektronik atıkların satınalmasına geçilebilmektedir.

Elektronik hurda satışı yapılıyorken uzlaştığınız fiyatlar üzerinden satınalma yapacak olan elektronik atık geri dönüşümü tesisi elektronik atıklarınızı alırken veya tesislerine taşıdıktan sonra tartımlarını ve sınıflandırmalarını yaptıktan sonra elektronik atık envanteriniz netleşmiş olmaktadır. Bu aşamada elektronik atıklarınızın sınıfları ve miktarları belirlendiği için toplam ekonomik değer basit bir çarpım ile bulunabilmektedir. Bu bedelin ödenmesi ile Elektronik Hurda Satışı tamamlanır ve sahibi olduğunuz elektronik hurdaların mülkiyeti alım yapan elektronik atık tesisine geçmiş olur.

Bundan sonraki süreç elektronik atıkların geri dönüşüme hazırlanması ve geri dönüşümlerinin yapılması süreci ile devam eder ve elektronik atıklarınız hem ekonomik değer kazanmış hemde çevreci yöntemler ile doğaya zarar vermeden hem bertaraf edilmiş hemde yeniden hammaddelere dönüştürüldüğü için dünyada sınırlı kaynaklar olan ağır metallerin geri kazanımı yapılmış olmaktadır. Sadece geri dönüşüm yapılarak hammadde haline gelmesi dünya yüzeyinde bulunan elementlerin daha az tüketilmesini sağlamaz, ayrıca her çeşit metal elementin madencilik vasıtası ile elde edilmesi esnasında harcanan yakıt , bu yakıt tüketimi ile oluşan ekonomik kayıp , yakılan yakıtlar sonucunda çevrenin kirlenmes, dünyada sınırlı olan petrol stoklarının alternatif bir çözüm varken kullanılması ve tabiki madencilikte tüketilen ve kirletilen su ile beraber düşünüldüğünde Elektronik Hurda Satışı en az 10 tane fayda sağlayan önemli bir çözümdür.

Şirketimiz her çeşit Elektronik Hurda Satışı yapan şirket ile çalışmaktan memnuniyet duyar, lütfen elinizde bulunan toplu elektronik hurdaları nın alımı için bizimle iletişime geçiniz. Toplu bilgisayar elektronik cep telefonu bilgi işlem hurdalarını nakit ödeme yaparak alım yapabilmekteyiz. Lütfen arayınız 0 555 800 50 55