Ağ Cihazı Hurdaları Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Hurda Türleri

Elektronik Hurda Türleri elektronik hurdaların sınıflandırma tanımları anlamına da gelmektedir. Elektronik Atıklar her çeşit elektrik enerjisi tüketen cihazın hurdaları olarak tanımlanabilir, elektrik enerjisini kullanarak insana bir fayda sağlayan her çeşit cihaz elektrikli yada elektronik cihaz olarak kabul edilebilir.

Genel sınıflandırmalar bakımından elektronik cihaz türlerini incelediğimizde bilgisayar hurdaları , kişisel elektronik hurdaları , beyazeşya hurdaları , tıbbi cihaz hurdaları , ağ cihazı hurdaları, baskı sistemi hurdaları , bilgi işlem hurdaları gibi her çeşit cihaz sınıfı elektronik hurda olarak kabul edilmektedir.

Elektronik hurdaları incelediğimiz zaman çok farklı ekonomik değerlere sahip oldukları gözlemlenir, bunun temel sebebi içeriklerinde bulunan elementlerin farklılıkları ve element yoğunlukları olarak kabul edilebilir. En yüksek değerli elektronik atıkları incelediğimizde karşımıza gelen atıklar işlemci hurdaları , ram hurdaları ve cep telefonu anakart hurdaları olarak gözlemlenir.

Bu tür atıkların temel özelliği çok yüksek miktarda bilgiyi anlık olarak işleyebilme becerilerine sahip olmaları olarak gözlemlenmektedir. Yani şu düşünce doğrudur ne kadar yüksek frekansta ne kadar fazla bilgiyi anlık olarak işleyebiliyorsa o kadar yüksek kabiliyette elektronik bileşenler kullanılarak üretilmiştir ve bu elektronik bileşenlerin üretiminde nadir metaller yani kıymetli madenler kullanılmaktadır.

Bu yaklaşım doğru bir yaklaşımdır yüksek sınıf elektronik atıkların içerisinde nadir metaller olan altın gümüş platin ve paladyum eser miktarda vardır ve bu sayede ekonomik değerleri daha yüksektir.

Çok yüksek değerli elektronik atıklar olan işlemci ram ve cep telefonu hurdalarının ardından gelen yüksek değerli elektronik kart hurdaları incelendiğinde karşımıza tablet anakart hurdaları , harddisk kartı hurdaları , yüksek frekans kart hurdaları , sunucu anakart hurdaları gibi anakart hurdaları gelmektedir. Bu sınıf elektronik hurda kartlar yüksek ekonomik değerlidir çünki bu sınıftaki elektronik kartların ekonomik değeri saf bakır elementin değerinden yüksektir.

Değerli Anakart hurdaları sınıflandırmasını incelediğimizde genellikle çok yaygın olarak kullanılmakta olan bilişim ürünleri karşımıza gelir masaüstü bilgisayar anakart hurdaları , telekomünikasyon cihazı hurdaları , ofis elektroniği hurdaları ve dijital cihaz kartlarının bir kısmı değerli anakart hurdaları arasında yer alırlar. Bu elektronik hurdaların içerisindeki elektronik kart hurdarının değeri yaklaşık olarak bakır elementinin değeri ile bakır element fiyatının yarısı aralığında olarak değerlendirilebilir.

Düşük değerli elektronik hurdaları incelendiğinde ise harddisk hurdaları , trafo kartı hurdaları , güç kaynağı hurdaları , elektrik devre hurdaları gibi daha çok aluminyum demir ve az miktarda bakır elementi içermekte olan hurdalar karşımıza gelmektedir. Bu tip ekipmanların tamamının fiyatı bakır elementinin fiyatının yarısı ile aluminyum element fiyatı aralığında yer almaktadır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Her çeşit toplu bilişim hurdaları , elektronik kart hurdaları , anakart hurdaları , işlemci ram cep telefonu hurdaları , hurda bilgisayar laptop tablet gibi her çeşit elektronik atığınızı en yüksek ve güncel fiyatlar ile nakit ödeme ile satın alıyoruz. Lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız. 0 555 800 50 55