Elektronik Hurdaları

Elektronik Kart Hurda Fiyatı

Elektronik Kart Hurda Fiyatı elektronik kart hurdaları nın içerdiği bileşenlere ve bu bileşenlerin üretiminde kullanılan ağır metallere , nadir metallere ve kıymetli madenlere göre değişkenlik göstermektedir. Her elektronik kart hurdası nın Elektronik Kart Hurda Fiyatı bu sebeple aynı değildir ve uzman kişiler tarafından tasnif edilerek belirli fiyat gruplarına göre sınıflandırılarak alınması en sağlıklı yöntemdir.

Elektronik kart hurdaları nın sınıflandırması yapılırken üretimlerinde kullanılan elementlerin dikkate alındığı ve tüm dünyada kabul gören sınıflandırmalar kullanılmaktadır, bu sayede sınıflandırılarak alım yapılan elektronik kart hurdaları içeriğindeki bakır demir aluminyum gibi ağır metaller ve altın gümüş paladyum gibi kıymetli madenlerin orandaları çok yaklaşık olarak belirlenmiş olmaktadır.

Elektronik Kart Hurda Fiyatı bazen neredeyse değersiz bir hurda fiyatına yaklaşırken bazen de bakır fiyatlarının birkaç kat üstüne kadar çıkabilmektedir, bunun sebebi ise ilgili elektronik kartların üzerindeki bileşenlerin üretiminde kıymetli maden ve nadir metallerin kullanılmasıdır.

Genel sınıflandırma prensibini anlayabilmeniz için elektronik kartın görevini yorumlamanız da genellikle doğruya yakın bir sonuç vermektedir, ilgili elektronik kart çalışma zamanında ne gibi bir görev yapıyorsa bu yorumlama için anlamlı bir bilgidir ve bu görevi yapabilmesi için kullanılacak ekipmanlar da üretimin sonucunu etkiler yani elektronik kart yapacağı göreve uygun ekipmanlar kullanılarak üretilir ve bu ekipmanlar da elektronik kart hurdasının sınıfını yani ekonomik değerini belirler.

En düşük değerli elektronik kartları incelediğimizde karşımıza temel olarak trafo kartları yani transformatörler ve güç kaynakları çıkar. Bu ekipmanlar mantıksal işlem birimleri veya veri işleme birimleri değildir, bu kartlar en basit anlamda AC 220v enerjiyi alarak dijital ekipmanların güç ihtiyacı olan DC 12v 5v 3.3v gibi değerlere çeviren basit devrelerdir ve karmaşık devre elemanları içermezler ve üretimlerinde kullanılan elektronik bileşenler nadir metal ve kıymetli maden kullanılmadan da üretilebilirler. Bu sebeple geri kazanılabilir elementler sadece ağır metal sınıfı elementlerdir ve sonuç olarak düşük sınıf elektronik kart hurdaları olarak değerlendirilirler.

En yüksek değerli elektronik kartları incelediğimizde ise karşımıza çok yüksek frekanslarda çalışan ve çok yüksek miktarda veriyi işleyebilen , mantıksal , sayısal veya multimedya hesaplamalar yapabilen elektronik sistemler karşımıza gelmektedir, Bu sınıflara örnek vermek gerekirse cep telefonu anakart hurdaları önemli bir örnektir, kredi kartı kadar büyüklük ve ağırlıktaki bu elektronik kart hurdası küçük bir bilgisayar , bir kablosuz erişim noktası , bir radyo sinyal vericisi görevi yapacak elektronik bileşenler taşımaktadır. Başka bir örnek daha vermek gerekirse bilgisayarların işlemcileri güzel bir örnek olarak düşünülmelidir, 50 gram en çok ağırlığa sahip olan ve 5 cm 5 cm gibi boyutlarda olan bu elektronik bileşen saniyede milyonlarca sayısal hesaplama yapabilen bir teknoloji harikasıdır ve işlemcinin üretilebilmesi için kullanılan elementer arasında kıymetli madenler de kullanılmaktadır.

Yüksek sınıf elektronik bileşenleri üretenler teknik zorunluluk dolayısı ile nadir metaller ve kıymetli madenler kullanmaktadır, Geçtiğimiz 30 yıllık dönemde kullanılan nadir metal ve kıymetli maden oranı azalmaktadır, bunun sebebi üretim maliyetini düşürebilmek için alternatif elementlerin ve alaşımların kullanımı konusunda yapılan arge çalışmalarıdır.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapan ve piyasa şartlarına göre en rekabetçi fiyatları sağlayabilen bir şirkettir. Tüm elektronik atıklarınızın doğru sınıflandırma ve doğru fiyatlandırma politikası ile uzman kişiler tarafından alınarak tüm çevre şartlarına uyumlu tesislerde geri dönüşüm yapılarak size ve ülkemize fayda sağlaması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55