Anakart Hurdaları

Elektronik Kart Hurda Fiyatları

Elektronik Kart Hurda Fiyatları elektronik kart hurdalarının türlerine göre değişkenlikler göstermektedir. Elektronik hurdalar farklı sınıflandırmalara ayrılırlar ve bu sınıflandırmalar genel olarak elektronik hurdanın türüne ve kimyasal içeriğine göre yapılan bir sınıflandırmadır.

Elektronik kartın türüne göre yapılan sınıflandırma daha çok elektronik kart hurdaları nın uluslararası ticaretinin yapılabilmesi için bir gerekliliktir çünki dünya üzerinde milyarlarca farklı elektronik cihazın içerisinde yüzbinlerce farklı elektronik devre kartı tasarımı bulunmaktadır ve bu devre kartları da yirmiden fazla elektronik atık sınıflandırmasına ayrılan atıklardır, bu atık sınıflarının geri dönüşümlerinin yapılabilmesi için özel rafineri sistemleri kullanılması gerekmektedir ve bu rafineri işlemlerine gelene kadar ticari ürünler olan elektronik kart hurdaları nın uluslararası ticaretinin yapılabilmesi için belirli sınıflandırmalara göre depolanması ve satışının mümkün olması gerekmektedir.

Bu şekilde her iki geri dönüşüm tesisinin ortak anlaşmış oldukları sınıflandırmalara göre ayrılan elektronik kartlar ticareti yapılabilir emtialar haline gelirler.

Bu fiziki türlerine göre yapılan sınıflandırmalara örnek vermek gerekirse çin kartı denilen yeni nesil anakart hurdaları ve eski nesil anakart hurdaları , cdrom kartı hurdaları birer örnektir, çalıştıkları bilgisayarların türlerine göre ayrılan eski ve yeni nesil anakrt hurdaları ve cdromlardan sökülen elektronik kartlar olan cdrom kartları türe göre fiziki ayrıştırma için önemli örneklerdir.

Kimyasal içeriğe göre sınıflandırma ise daha çok elektronik devre kartlarının üretiminde kullanılan elementlere ve bu elementlerin geri kazanılabilir oranlarına göre yapılmakta olan sınıflandırmalardır ve bu sınıflandırma mantığında fiziki ürün türü yerine geri kazanılabilir element tür ve sınıfları benzer olan elektronik kartların biraraya toplanması hedeflenmektedir.

Şirketimiz her çeşit elektronik devre kartı hurdası alımı yapmakta ve piyasaya göre sunulabilecek azami Elektronik Kart Hurda Fiyatları nı sunmaya gayret etmektedir. Lütfen toplu elektronik kartlarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55