Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Kart Hurda Fiyatları

Elektronik Kart Hurda Fiyatları elektronik kart hurdaları nın türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun temel sebebi elektronik kartların geri dönüşümü sonucunda elde edilecek element türlerindeki farklılıklar ve bu elementlerin ne oranda geri dönüşüm yapılabildiği ile orantılıdır.

Daha yüksek verimlilikte geri dönüşüm değeri veren elektronik hurdaların fiyatları doğal olarak daha yüksek olmakta, daha düşük verimlilikte netice alınan kart hurdalarının fiyatları da daha düşük olmaktadır.

Elektronik Kart Hurda Fiyatları nın değişkenliği ile ilgili bir örnek vererek daha iyi anlamanızı sağlayacağız; örneğin bir elektronik hurda içerisinde %20 bakır , %10 aluminyum , %20 demir , diğer elektronik hurda kart içerisinde ise %10 bakır , %10 aluminyum , %30 demir var ise bu iki elektronik karttan birer ton işlendiğinde netice olarak birinden 100 kilo bakır , 100 kilo aluminyum , 300 kilo demir geri kazanılırken , diğerinden yine toplam 500 kilo element geri kazanılmasına karşın geri kazanılan bakır 200 kilo , aluminyum 100 kilo ve demir 300 kilo dur. Bir kartta 100 kilo fazla demir ve 100 kilo az bakır çıkmaktadır.

Bakır elementinin değeri günümüz şartlarında demir’den en az 10 kat daha kıymetli olduğundan daha fazla bakır geri dönüşümüne kaynak olabilecek elektronik kart hurdası daha yüksek ekonomik değere sahip olacaktır, çünki geri kazanılabilir elementlerin miktarları aynı bile olsa bakır elementinden daha yüksek verim sağlayan hurdanın değeri çok daha yüksek olmaktadır.

Örnekte verdiğimiz oranlar hayalidir, dünya üzerinde bu kadar yüksek oranda geri dönüşüm kaynağı bulunan elektronik hurda yoktur. Genel olarak en yüksek verimlilikte olan elektronik devre kartlarının bile toplam sağlayabileceği maddi değeri olan elementlerin oranı toplam %25 kadardır.

Elektronik Kart Hurda Fiyatı bakımından incelendiğinde en yüksek değerli elektronik kart hurdaları işlemci , ram , cep telefonu kartları , harddisk kartları , sunucu anakartları , laptop anakartları gibi elektronik hurdalardır. Yüksek değerli elektronik kartlar da bilgisayar anakart hurdaları , telekom ve bilişim ürünlerinin anakartları ve bunlara benzer yüksek sınıf elektronik cihaz kartlarıdır.

Düşük değerli elektronik hurdalar ise yüksek oranda metal sınıfı elementler içermekte olan güç kaynakları , upsler , harddisk sürücüler , cdrom sürücüler gibi elektronik devre kısmı az olan cihazlardır.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır. Elinizde bulunan tüm toplu elektronik hurdaların peşin ödeme ve en güncel fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55. Güncel elektronik hurda alım fiyatları listemizi inceleyiniz.